E-Nabiz

MHRS Endodonti Randevu Alma

20.03.2022
MHRS Endodonti Randevu Alma

Merkezi hekim randevu sisteminden hangi yol izlenerek endodonti bölümünden randevu talep edilebilir kısaca bu yazımızda bahsederek sizi bilgilendireceğiz.

MHRS Endodonti Randevu Alma

MHRS endodonti randevu alma için öncelikle hekim tarafından ilk muayenenin yapılmış olması gerekmektedir. İlk muayene yapıldıktan sonra hasta yeşil listeye eklenmekte ve bu aşamadan sonra da mhrs.gov.tr adresinden MHRS randevu sistemi ile ya da isteğe göre 182 aranarak randevu alınabilmektedir. Dişinde kök ucu iltihabı olan ya da kanal tedavisi olmak zorunda kalan kişiler endodontist randevusu almak zorundadır. Kanal tedavisi genellikle daha güvenilir ve sağlam olması açısından bir kaç sefer de yapılabilmektedir. Dolayısı ile ilk seferden sonra MHRS endodonti randevu alma işlemi ile randevu oluşturulması gereklidir.

Endodonti bölümünden randevu alabilmek için öncelikle MHRS sistemine kayıt olmanız gereklidir. Daha önce sisteme kayıt yapmışsanız, o zaman sisteme giriş yaparak randevu alma bölümü seçmelisiniz. Bu kısımda bulunduğunuz ili ve ilçeyi, daha sonra da muayene olmak istediğiniz hastaneyi ve endodonti bölümünü seçmeniz gereklidir. Oldukça kolay bir şekilde MHRS sisteminden endodonti randevusu alarak tekrar hastaneye gitmek zorunda kalmadan randevu zamanınızı takip edebilirsiniz. Endodonti randevusu alan hastaların randevu saatinden en az 15 dakika önce diş doktorunun kapısında olmaları devam eden tedavilerine geç kalmamaları açısından önemlidir. Bu şekilde size ve doktorunuza uygun saatte aldığınız randevu saatinde fazla beklemeden diş tedavinizi olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.