E-Nabiz

E Nabız yetkisiz erişim hatası

14.12.2021
E Nabız yetkisiz erişim hatası

E-nabız yetkisiz erişim hatası sorunu yaşayanlar olabilmektedir. Bu sorunla genellikle yetkisiz bir hesaba giriş yaparken karşılaşılmaktadır. E-nabız sistemine kayıtlı olan hastaların bilgilerine ulaşmak için hekimlerin öncelikle “Hastane Bilgi Yönetim Sistemi” olan HBYS ve “Aile Hekimliği Bilgi Sistemi” olan AHBS aracılığı ile iş ve işlemleri yapması gerekmektedir. Aksi halde yetkisiz erişim hatası ile karşılaşılabilme durumu vardır.

E Nabız yetkisiz erişim hatası

Hekim bu sistemlere girerek verisini görmek istediği hastanın E-Nabız butonuna gelmelidir. Burada hekim Sağlık Bilgi Yönetim Sistemi olan SBYS uygulaması üzerinden giriş esnasında bir sorunla karşılaşıyor ise hizmet alınan yazılım tedarikçisi ile iletişime geçerek sorunu anlatmalıdır. Eğer hata bir güncelleme sorunundan kaynaklanıyor ise yazılım tedarikçisi gerekli güncellemeyi yaparak sistemi aktif hale getirebilmektedir.

Hekim yapılan güncelleme ile sisteme giriş yaptığında hastanın E-Nabız bilgisi üzerinden verilerini görebilmektedir. Bunun için hekimin karşısına çıkan ekrana T.C. kimlik bilgisi ile E-Devlet şifresini girmesi gerekmektedir. Böylelikle E-Nabız sistemine hatasız bir şekilde giriş yapmış olur. Kendi bilgileri ile sisteme giriş yapan hekim, hastaya ait geçmiş ve güncel sağlık bilgilerine rahatlıkla erişebilmektedir. E-nabız yetkisiz erişim hatası sorunu böylelikle çözüme kavuşmuş olur. Burada önemli olan hekimin gerekli sistemler içerisinde kendisinden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmiş olmasıdır. Bu sayede sisteme rahatlıkla girerek hastanın verilerini görebilir, inceleyebilir ve gerekirse çıktısını çıkarabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.