E-Nabiz

E Nabız Nedir

08.04.2022
E Nabız Nedir

Günümüzde internet kullanımının artması sonucu pek çok sektör internet kaynaklı uygulama yazılımları yaptırmaktadır. Gelişen ve değişen teknolojiden yararlanan sektörler hizmet verdikleri alanlarda daha etkin bir rol oynayabilmektedir. Teknolojiden yararlanan bu sektörlerden biri de sağlık sektörüdür. Sağlık Bakanlığının internet ve mobil kaynaklı uygulaması olan E-Nabız ile kişilere daha etkin ve daha uygun bir hizmet sunulmaktadır. E- Nabız, internet kaynaklı bir uygulama olarak sağlık alanında kişilerin hastalıklarına ait her türlü bilgi ve belgenin hem ilgili doktorla hem de kişiyle paylaşılmasını sağlayan bir yazılıma sahiptir.

E Nabız App Nedir

App kelimesi İngilizce application kelimesinin kısaltılmışı olup, Türkçe anlamı uygulamadır. E-Nabız App yani E-Nabız Uygulaması, Sağlık Bakanlığına ait, internetten girişi yapılan ve geçirilen hastalıkların gerekli bilgi ve belgelerine ulaşma imkânı sunan elektronik bir uygulamadır.

Yeni düzenlemelerle internet kaynaklı erişime sahip olan uygulamaların vitrine çıktığı mağaza görevi gören Google Play Store’da E-Nabız App yani E-Nabız Uygulaması da yerini almıştır. Böylece E-Nabızın Google Play Store’dan indirilerek mobil olarak kullanılması android cep telefonlarında ve tabletlerde mümkün hale gelmiştir.

Benzer makale: E nabız app ingilizce

Android Cep Telefonlarında E-Nabız App (E-Nabız Uygulaması)

2016 yılında Google Play Store da yerini alan ve şimdi 10 milyondan fazla indirme sayısına ulaşan Android E-Nabız 2.9.3 sürüme, iki kademeli güvenli yoldan giriş seçeneğine, Mhrs’de randevu iptal etme özelliğine de sahiptir.

E-Nabız App; kullanıcılarının Mhrs’den alınan randevu geçmiş bilgisi Covid-19 aşı durumu, influenza için risk durumu, geçirilen hastalıkların her türlü bilgisi ( tüm tetkik, tahlil, görüntüleme, rapor, doküman sonuçları, reçete ve muayene bilgileri ), kemik iliği kan bağışı bilgisi, organ bağışı bilgisi, alerji bilgisi ile ‘akıllı asistan’ ve ‘neyim var’ sekmeleri ile sağlık alanında hizmet vermektedir.

E-Nabız uygulaması Google Play Store’dan wi-fi veya mobil veriden erişilen internet bağlantısı ile indirilebilmektedir. E-Nabız kişilerin kendi hesaplarında açmaları için bir seferliğine ‘https://www.enabiz.gov.tr’ web sitesinden ‘’E-Devlet ile giriş’’ sekmesine tıklayarak E-Nabıza giriş yapmaları gerekiyor. E-Devlet hesabı olmayan kişilerin E-Nabıza giriş yapması şimdilik mümkün değil.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.