E-Nabiz

Hekim artık mhrs kapsamında hizmet vermemektedir ne demek

11.09.2023
Hekim artık mhrs kapsamında hizmet vermemektedir ne demek

MHRS sistemi Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşlara sağlık hizmeti konusunda sağlamış olduğu en iyi sistemlerden biridir. MHRS sisteminden aynı anda binlerce kişi hastaneden randevu almak için yararlanmaktadır. Bu nedenle de MHRS sisteminde yoğunluk olmaktadır. Yoğunluğun çok olması nedeniyle bu randevu alma işleminde bazı sorunlar çıkmaktadır. Bu sorunlardan en çok ortaya çıkan sorun hekim artık MHRS kapsamında hizmet vermemektedir ne demek olmaktadır. Hekim artık MHRS kapsamında hizmet vermemektedir sözüne Sağlık Bakanlığı bir açıklık getirmemektedir. Fakat kendi olanaklarımız ile bu soruya cevap vereceğiz.

MHRS sisteminden hastane için randevu alım saatinde 2 durum meydana gelir. Bu durumlardan biri, sistem çok yoğun olmadığı için randevunuzu alabilmektesiniz. Diğer bir durum ise, Sistemde çok yoğunluk olması nedeniyle hastane randevunuzu alamazsınız. Diğer bir sorun ise, slot beklenmektedir hatası olmaktadır. Bunun anlamı ise şu olmaktadır. A hastanesinin B bölümünde bulunan Mehmet Demir doktordan randevunuzu almak istiyorsunuz fakat randevu dolu değildir. Ama yine de randevunuzu alamıyorsunuz.

Bu durum MHRS sisteminde uygun slot beklenmektedir şeklinde hata verir. Ya doktor izinlidir, ya da doktorun tayini çıkmıştır. Yani hastaları muayene etme olanağı yoktur. Diğer bir durum da doktora daha slot oluşturulmamış olabilir. Yapılacak teknik bir işlem sonrası doktor muayene etmeye başlayacaktır. MHRS sisteminde bu durumlar geçici olmaktadır. Daha sonra düzelip randevu alma işlemi tamamlanmış olunur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.