E-Nabiz

Aile hekimi diş için antibiyotik yazabilir mi

06.03.2022
Aile hekimi diş için antibiyotik yazabilir mi

Bu yazımızda sizlere Aile Hekimleri diş için antibiyotik yazabilmekte midir? Aile hekimleri gerek duyulduğunda diş rahatsızlıklarına bakar mı? Sorularının cevabını inceleyeceğiz. Aile hekimlerimizin diş rahatsızlıklarına bakıp bakmadıklarını irdeleyeceğiz. Yine aile hekimlerimizin gerek duyduğunda diş için antibiyotik yazıp yazamayacağını sorgulayacağız.

Aile Hekimi Diş Rahatsızlıklarına Bakar Mı?

Diş rahatsızlıklarında özellikle diş hekimlerine muayene olmak oldukça önemlidir.İlk muhatabımız mutlaka diş hekimleri olmalıdır. Lakin güzel ülkemizin her köşesinde diş hhekimi bulunmayabilmektedir. Böylesi durumlarda diş rahatsızlıkları ile aile hekimleri de ilgilenmektedir. Aile hekiminiz dişinizin durumuna göre gerekli müdahaleleri yapar ve gerek görürse yönlendirme yapacaktır. Diş için antibiyotik gereksiniminde ise görevinin gerekliliğinden ötürü reçetelendime yapabilmektedir.

Aile hekimleri diş hastalıkları da dâhil olmak üzere rahatsızlıkla kendilerine gelen hastalarına bakmakla yükümlüdürler. Lakin uzman olmadıkları konularda gerekli yönlendirmeleri yapmaktadırlar. Özellikle diş için gelen hastaların ısrarla ilaç istemeleri aile hekimlerini zor duruma düşürmektedir. Aile hekimleri gerek gördüğünde ilaç yazmaya gayret göstermektedirler. Diş rahatsızlığınızla ilgili şartlar uygun ise mutlaka uzman bir hekime yani diş hekimine gitmeniz en doğru seçenek olacaktır.

Aile Hekimi Diş Rahatsızlıkları İçin Antibiyotik Yazabilir Mi?

Gel gelelim makalemizin ana konusuna olası zorunlu durumlarda bazı acil durumlarda aile hekimi diş muayenesine bakmaktadır. Muayene sonucu gerek gördüğünde de diş için antibiyotik yazabilmektedir. Tekrar etmekte fayda görüyoruz yine de şartlarınız uygun ise mutlaka ama mutlaka bir diş hekimine görünmeniz diş sağlığınız için doğru olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.