E-Nabiz

MHRS Alınmış Randevu

15.04.2022
MHRS Alınmış Randevu

Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), bakanlık tarafından Avrupa Birliği (AB) uyum süreci kapsamında sağlıkta dönüşüm amacıyla gerçekleştirdiği bir projedir. Ülke çapında bütün sağlık kurum ve kuruluşlarından alınan randevuları tek bir yönetim ile sistemli hale getirmiştir. Her vatandaş MHRS alınmış randevu ile onaylanmış randevuları tarih tarih ve saat saat görebilmektedir. Bu sayede ihtiyaçlarına yönelik uygun randevuyu oluşturma imkanına sahip olurlar.

Benzer yazı: MHRS gece randevu alma

MHRS Randevu Düzeltme

MHRS randevu sistemi, gece/ gündüz ya da mesai saati/tatil günü ayırt etmeksizin hizmet sunan bir sistemdir. Telefon yöntemi ile ALO 182 hattından T.C. kimlik numaranı ile saatin bir önemi olmadan randevu alabilirsiniz. Başka bir yöntem olarak da MHRS sistem üyeliği ile online olarak web ya da mobil uygulamalardan randevunuzu onaylayabilirsiniz. Randevumu aldım ancak düzenleme yapmak istiyorum diye düşünüyorsunuz.. MHRS randevu düzeltme işlemi de randevu almak kadar konforlu ve kısa sürede gerçekleştirilebilir. Öncelikle randevu aldığınız yöntemi kullanarak onaylanan randevu alma işlemi iptal etmeniz gerekir. Sonrasında dilediğiniz yeni randevu tarihi için arama yapıp yeni randevunuzu oluşturabilirsiniz.

MHRS Randevu Kaydı

MHRS randevu kaydı, aldığınızın randevunun onaylandığını ve onaydaki tarih ve saatte sizin muayene hakkınızın olduğunu ifade eden göstergedir. Tek merkezden yönetilen bu sistemde her vatandaş eşit haklara sahiptir ve herkes kendine uygun olan tarih ve saatte seçim yaparak randevu oluşturabilir. Seçtiğiniz randevuyu sistemde onaya sunup MHRS randevu kaydı sağladıktan sonra efektif şekilde sağlık hizmetinizi alabilirsiniz.

MHRS uygun randevu bildirimi nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.