E-Nabiz

Mhrs uygun randevu bildirimi nasıl yapılır

24.03.2022
Mhrs uygun randevu bildirimi nasıl yapılır

MHRS sisteminde uygun olan randevunun bildirimi nasıl yapılır ve sistemde randevu bildirimi ne anlama gelmektedir konularından bahsedeceğimiz yazımızın sorularınıza cevap olacağını umuyoruz. MHRS uygun randevu bildirimi nedir? ilk olarak bu konuya açıklık getirelim.

Mhrs uygun randevu bildirimi nasıl yapılır

MHRS sisteminde muayene olmak için tercih ettiğiniz hekimin randevuları bazı zamanlarda dolu olabilmektedir. Bu durumda hekim seçmeniz mümkün olmamaktadır. Bundan dolayı böyle bir durumda yeni randevu açılırsa bildirimin size iletilmesi amacı ile randevu talebinizi oluşturabilir ve takip edebilirsiniz. Bildirim talebiniz 20 gün kadar geçerli olmaktadır. Bu sürenin bitmesine 5 gün kaldığında talebinizi yenileme hakkınız da bulunmaktadır. Talep yenileme yapmadığınız takdirde 20 gün sonunda talebiniz geçerli olmayacaktır. MHRS uygun randevu bildirimi nasıl yapılır konusuna ise şu şekilde açıklık getirebiliriz.

MHRS sisteminde kayıtlıysanız ve randevu almak istiyorsanız, öncelikle bulunduğunuz il ve ilçeyi daha sonra da muayene olmak istediğiniz hastane ve branşı seçmeniz gerekmektedir. Branş seçtikten sonra ise altındaki sekmede hekim için seçenekler bulunmaktadır. Randevu almak istediğiniz hekimi işaretleyerek saati belirledikten sonra randevu oluşturmuş olursunuz. Fakat kimi zaman hekimin tüm randevuları dolu olmaktadır. Bu durumda sistem size randevu talebi oluşturmak ister misiniz sorusunu yöneltmektedir. Eğer talep butonuna tıklarsanız bu durumda size hangi saat aralığında hatırlatma yapılmasını istediğiniz soracaktır. Saat aralığınızı da seçtikten sonra randevu taleplerim seçeneğinin altında sizin için oluşturulan randevu talebinizi görüntüleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.