E-Nabiz

Azosilin Reçetesiz Satılır mı

02.11.2022
Azosilin Reçetesiz Satılır mı

Azosilin bir tablet olarak alınır. Her bir tablet içerisinde,500 mg ampisiline eş değerde olan ampisilin trihidrat ile 50 mg pridine fenazopiridin hidroklorür bulunur. Hamilelik durumlarında kullanılması uygun olmaz. Azosilin doktorun tavsiyesine göre kullanılması gerekir. Azosilin reçetesiz satılır mı? Azosilin antibiyotik olması nedeniyle reçetesiz satılmaz. Azosilin kartizon içeren bir ilaç olarak bilinir. Azosilin reçeteli mi? Azosilin reçeteli olan ilaçlar grubunda yer alması nedeniyle reçetelidir. SGK bu ilacı ödemektedir. Azosilin, kişilerde çok sık olarak idrara çıkma veya idrar yollarında ağrı ve yanmaların tedavisinde etkili bir ilaçtır.

Azosilin Reçetesiz Alınır mı

Azosilin, penisilin grubunda olan bir ilaç çeşididir. Azosilin reçetesiz alınır mı sorusuna yanıt olarak, reçeteli ilaç olması nedeniyle reçetesiz alınamaz. Azosilinpenisilin antibiyotiği ilaç grubuna dahil bir ilaçtır. Ağız yoluyla bol su içerek alınmaktadır. 30 tabletler halinde bulunur. Azosilin eczaneden alınır mı? Azosilin reçeteli ilaç olması nedeniyle reçeteli olarak eczaneden alınabilir. Fakat reçetesiz alınamaz. Azosilin idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde etkili olan bir ilaçtır.

Etolax reçetesiz satılır mı

Azosilin doz aşımı yapılması durumunda ilaç kesilerek destek tedavi uygulanması gerekir. Doktora danışılmadan asla kullanılmamalıdır. Yemeklerden yarım saat önce veya yemeklerden 2 saat sonra alınması uygun olur. Azosilinin yan etkileri genel olarak diğer ilaçlarda olan yan etkiler gibi olmaktadır. Kusma, mide bulantısı, ciltte kızarıklık ve alerjik deri döküntüsü olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.