E-Nabiz

Mhrs gece randevu alma

25.03.2022
Mhrs gece randevu alma

MHRS Gece randevu alma nedir ve nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, sizler de bu alandaki açıklamalarımıza göz atabilirsiniz.

MHRS Gece Randevu Nedir?

MHRS sistemi üzerinden sağlık kuruluşlarına randevu alınıyor. Poliklinik randevuları ya da aşı randevuları bu kanal üzerinden alınıyor. Ancak yeni randevu sistemleri gece 00.00’ da açılıyor. Bu durum da MHRS gece randevusu olarak biliniyor. Bu nedenle birçok kişi, randevu alamadığı zaman, hekimlerin yeni programlarından ya da aşı programlarından güncelleme saati olan 00.00’ ı bekliyor. Hal böyle olunca da gece randevu sistemi işlemiş oluyor.

MHRS Gece Randevu Sistemi

Yeni düzenlemeye göre artık vatandaşlar MHRS üzerinden randevu oluşturduğunda gece 00.00’ a kadar beklemek zorunda kalmayacak. Çünkü sistemin güncelleme saati değişti. Artık randevular 16.00’ da açılacak. Bu da yeni randevuların yani bir gün sonraya açılacak olan randevu sistemlerinin erkenden 16.00’ da yapılacağı anlamına geliyor. Ancak sistemin saati değişse de gece randevusu olarak ismi uzun süre kalacağa benziyor. Bu sistem 2019 yılında değişiklik ile erkene alındı. Ancak buna karşın yoğun talep gören durumlarda randevular da doluyor.

Gece belirli zaman aralıklarında birtakım boşluklar oluşuyor. Bu boşlukların nedeni, hastaların randevularını iptal etmesi ile ya da sistemsel kaynaklı iptaller ile güncelleme oluşması. Bu nedenler ile sistem kendini güncelliyor. Güncelleme saati gece yarısını buluyor. Bu sayede randevu planında değişiklik oluşuyor. Oluşan boşluklarda da gece randevu almak isteyenler anında bu hizmetten yararlanabiliyor. Bu nedenle gece randevu sistemi yürürlükte kalkmış olsa da ne yazık ki uygulamada halen güncellemelerden oluşan duruma göre artmış durumda oluyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.