E-Nabiz

E-Nabız Renkli Reçete Sistemi

19.01.2023
E-Nabız Renkli Reçete Sistemi

e-nabız renkli reçete sistemi nedir, diye merak diyorsanız bu alandan yararlanabilirsiniz. Renkli reçete sistemindeki normal reçeteden ne farkı vardır gibi bilgileri sizler için açıklıyoruz.

E-Nabız renkli reçete sistemi

e-nabız renkli reçete sistemi adı verilen bir uygulama kullanmaktadırlar. Aslında bu çoğu kişi tarafından kafa karışıklığına neden olur. Halbuki bu uygulama bildiğimiz e-reçete sisteminin diğer adıdır. E-reçete hayatımıza girdiğinden bu yana elektronik şekilde reçetelerimizi görebilme imkanı doğmaktadır: hem hekimler için hem de eczacılar için büyük kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca vatandaşlar için de reçetesini elektronik ortamda takip edebilmek adına önem taşımaktadır.

e-nabız e reçete ya da diğer adı ile renkli reçeteyi, e-nabız sistemi üzerinden takip edebilmek mümkün olmaktadır. Sisteme girdikten sonra sol bölümde yer alan reçetelerim butonunu tıklarsınız. Burada sizin adınıza olan tüm reçete bilgileriniz çıkar. Detay görüntüle dediğiniz zaman, ilaç isimlerini verilen reçete formunun elektronik rotamdaki görüntüsünü bulabilirsiniz. Detayları ile bu alanı kullanmak kolay olur. Reçetede yazılan ilaçlar ana ekranda çıkar. Altında da sizin eczaneden almış olduğunuz ilaçlar isinler i ile çıkar. Eczaneler bazen muadil ilaç verir ve bunu belirtmez, söylemezler. Vatandaş da hekimin yazdığı ilaç olduğunu düşünerek kullanır. Bunun önüne geçmek için pratik ve vatandaşın karşılaştırmak yapabileceği bir alan olması konforludur. Ayrıca e-nabız sisteminde yer alan ilaçlar ile yan etki ekle bölümü yer alır. Burada o ilacı kullandıktan sonra oluşan yan etkileri belirtebilirsiniz. Alerjik durumunuza bağlı olarak sistem verisine eklenebilir. Standartların normalinde ya da üzerinde ilaca duyarlılık göstermeniz bir veri olarak kaydedilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.