E-Nabiz

Lyrica 300 mg Reçetesiz Satın Al

11.02.2023
Lyrica 300 mg Reçetesiz Satın Al
Lyrica muadiliZenixa, Symra, Spesicor, Snapline, Regapen, Perge, Pagadin, Neurober
Lyrica reçetesiz fiyatı314.36 TL
Barkod numarası8699532154491
Lyrica endikasyonlarıAğrıların ve nöbetlerin enfeksiyonunda endikedir

Bildiğiniz gibi lyrica ilacını psikiyatri doktorları yazabilmektedir. Pregabalin etken maddesini içerisinde barındıran lyrica 300 mg reçetesiz satın al ve lyrica 150 mg reçetesiz satın al gibi soruları google arama motorundan hastalar sormaktadır. Bende sizlere bugün lyrica 300 mg reçetesiz satın alınabilir mi onu anlatacağım.

Lyrica aile hekimi yazabilir mi

Lyrica

Lyrica, genel olarak sinir sistemine etki eden anksiyete bozukluğu, genel ağrı ve epilepsi hastalarına reçete edilmektedir. Ancak son zamanlarda ise eroin bağımlılarına en çok reçete edilen ilaç konumunda yer almaktadır. Lyrica eczaneden doktor reçetesi olmadan alınamaz. Nöroloji doktoru, psikiyatri doktoru ve beyin cerrahi doktorunun sağlık kurulundan çıkan bir reçete ile hastalara yazılabilmektedir.

Lyrica Kullananlar

Türkiye’de lyrica kullananlar şimdiki zamanda periferik nöropatik ağrı tedavilerinde ve epilepsi tedavisi gören hastalarda ek tedavi olarak işlem görmektedir. Lyrica, nöropatik ağrıyı hafiflettiği için rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Lyrica 300 mg yeşil reçeteli olarak satılıp ağızdan bol bol su alınarak alınan bir ilaçtır.

Lyrica Yan Etkileri

Pregabalin etken maddesini içerisinde bulunduran lyrica ilacının yan etkileri hastalara etki etmesinde değişiklik göstermektedir. Yani bütün hastalara aynı yan etkiyi göstermesini beklememeliyiz. Yan etkilerin arasında; uyuşukluk, mide bulantısı, bağ ağrısı, halsizlik, hızlı kilo artışı, disfonksiyon ve diyare’nin yanında kusma belirtisini de söyleyebiliriz. Çok nadir olsa da uyku bozukluğu depresyon, solunum yolu sıkıntısı, idrarda enfeksiyon ve duygusal çöküş de bulunmaktadır.

Lyrica Yasaklandı mı

Lyrica, 2018 yılında ülkemiz Türkiye tarafından yasaklanmıştır. Yasaklanma nedenleri arasında, hastalarda uyuşukluk, konsantrasyon bozuklukları ve solunum yetmezliği gibi yan etkiler oluşturması bulunmaktadır.

Lyrica Neden Yasaklandı

Lyrica, hastalarda uyuşukluk, konsantrasyon bozuklukları ve solunum yetmezliği gibi yan etkiler oluşturmasından dolayı 2018 yılında Türkiye tarafından yasaklanmıştır. Aynı zamanda, Lyrica’nın zehirli maddelerle karıştırılması sonucu ölümlere neden olabileceği de göz önüne alınarak yasaklanmıştır. Lyrica’nın yasaklama kararı, ilgili hastalar için ciddi sorunlar yaratmıştır. Özellikle, ağrı ve anksiyete gibi durumlar için kullanılan bu ilacın yokluğu, alternatif tedavilerin aranmasına neden olmuştur. Ayrıca, yasaklama kararı, ilacın yasadışı olarak satılmasına ve potansiyel olarak zararlı sonuçlara yol açmasına da neden olabilir.

Sonuç olarak, Lyrica’nın yasaklama kararı, hastaların tedavileri ve yaşam kaliteleri üzerinde negatif etkiler yaratmıştır. Ancak bilinmelidir ki bu kararın amacı, hastaların sağlık ve güvenliğini korumaktır. Aynı zamanda, bu karar, alternatif tedavilerin geliştirilmesi ve benzer durumlar için benzer önlemlerin alınması için örnek teşkil edebilir.

Lyrica 300 mg reçetesiz satın almak isterseniz lyrica 300 mg reçetesiz satın al adresinden satın alabilirsiniz.

Lyrica 300 mg Fiyatları

  • Lyrica 150 mg 56 kapsül – 172,61 TL
  • Lyrica 20mg/ml 500 ml oral çözelti – 540,23 TL
  • Lyrica 225 mg 56 kapsül – 413,02 TL
  • Lyrica 25 mg 56 kapsül – 44,13 TL
  • Lyrica 300 mg 56 kapsül – 314,36 TL
  • Lyrica 75 mg 14 kapsül – 64,36 TL
  • Lyrica 75 mg 42 kapsül – 112,87 TL

Lyrica psikiyatri doktoru yazar mı

Yorumlar
  1. Pınar dedi ki:

    Merhaba 300 mg lirika ihtiyacım var zaten ben zanax kullanan biriyim ama bir süre ara vermek istiyorum o yüzden 2 ay felan kullanmak istiyorum