E-Nabiz

MHRS yetki tanımlaması nasıl yapılır

23.02.2022
MHRS yetki tanımlaması nasıl yapılır

E-Nabız üzerinden yetki tanımlaması yapılabiliyor. Bunun için çocuklarım bölümünde yer alan kısma giriş yapmak ve çocukların isimlerinin karşı kısmında bulunan onay butonuna basmak yeterli oluyor. Peki MHRS yetki tanımlaması nasıl yapılır diye merak mı ediyorsunuz? O halde sizler de bu konudaki detaylı açıklamaya bakmalısınız.

MHRS Yetki Tanımlaması Nedir ve Nasıl Yapılır?

MHRS yetki tanımlaması diye ifade edilen durum, çocukların anne ya da babanın onaylaması halinde kendi sisteminde görünmesidir. Bu sayede anne ya da babalar, kendi MHRS sistemleri üzerinden çocuklarını da görebilirler. Onlar için işlem yapabilirler. Randevu alma ya da sağlık kayıtlarına ulaşım sağlayabilirler. Böylelikle ebeveynler kendi hesapları üzerinden direkt olarak çocukları için de randevu alma sistemini kullanabilir.

MHRS yetki tanımlaması için öncelikle çocukların e-nabız sisteminde görünüyor olması gerekir. Anne ve babaların karşılıklı olarak e-nabız sisteminde çocuklarını onaylaması gerekir. Böylelikle MHRS alanında da görünecektir. Ancak MHRS kısmında yapmadan önce e-nabız alanında onay verildiğinden emin olunmalıdır.

Ardından MHRS mobil uygulamasına girilir. Burada sisteme direkt olarak düşecektir. Yetkili olduğum kısmına tıklandığında onay verilmiş olan çocuklarının isimleri görünecektir. Böylelikle anne ya da babalar, çocukları için hastanelerden ya da aile sağlığı merkezlerinden randevu alabilmektedir.

MHRS sistemi yalnızca randevu almak için kullanılan bir alandır. E-nabız sistemi ise, sağlık konularındaki her detayın bulunduğu bir alandır. Anne ve babaların 18 yaş altında yer alan çocukları için bu sistemi kullanmaları ancak her ikisinin de onay vermesi ile mümkün olmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.