E-Nabiz

En hafif antidepresan isimleri

29.08.2023
En hafif antidepresan isimleri

Hastadaki depresyon tedavisi sırasında farklı hastalıklarla mücadele eden hastalar, bireyin yaşına, fiziksel özelliklerine, cinsiyetine günlük yaşamsal aktivitelere, belirtinin şiddetin gibi çok farklı faktörlere göre değişir. Genellikle antidepresan ilaç tedavisinde depresyon tedavisinin mecburi bir parçasıdır. Hastanın depresyon tedavisinde kullandığı çeşitli antidepresan ilaçları bulunmaktadır.

Antidepresan ilaç nörotransmitter ismi verilen hastanın beyin kimyasallarının durumunu düzene girmesini sağlar ve depresyon belirtisini iyileştirmeyi hedefler. Hastanın beynindeki kimyasal duygular, düşünceler, davranışlar, uyku, beslenme alışkanlığı gibi çok fazla yaşam hareketlerini düzenlenmesine yardımcı olur. Hafif antidepresan ilaçları kullanarak hastanın ilaçtaki yan etikileri yaşama ihtimali çok azdır bu yüzden her zaman hafif düzeydeki antidepresan ilaçları tercih edilir. Sertralin ilacı, Mirtazapin iacı, Agomelatin ilacı, Vortioksetin gibi ilaçlar hafif antidepresan ilaçları arasında yer alır.

En hafif antidepresan isimleri

Hastalar orta ve ya ağır şiddet düzeyinde depresyon, kaygı , panik bozukluğu, olayları kafaya çok takma, kronik ağrı, beslenme sıkıntısı, travma sonrası stres bozukluğu ve diğer psikiyatrik hastalıkların sonucunda antidepresan ilaç kullanmaya başlar. İlaçların olumsuz yan etkilerinden kaçınmak için hafif düzeyde ilaç araştırmasına girerler. Doktor kontrolünde hafif düzeyde antidepresan ilaç reçete edilir.

Hasta riski daha düşük olan bu ilaçları gönül rahatlığı ile kullanır. B u ilaçlardan bazıları şunlardır:Sertralin , Sitalopram , Parokseti, Fluvoksamin , Fluoksetin , Essitalopram ilacı, Venlafaksin ilacı, Milnacipran ilacı, Reboksetin , Bupropiyon , Tianeptin i, Mirtazapin , Vortioksetin ilaçları vardır. .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.