E-Nabiz

10 Yıldır Lustral Kullanıyorum (Lustral Mucizesi)

06.10.2023
10 Yıldır Lustral Kullanıyorum (Lustral Mucizesi)
Lustral MuadiliZeleft, Serteva, Serotop, Seralin, Selectra Misol, Lustec, As-sertral
Lustral Reçetesiz Fiyatı83.50 TL
Barkod Numarası8699532095473
Reçete DurumuBeyaz reçete

Yıllarca ve aylarca lustral mucizesi ilacını kullanmak zorunda kalan hastalar son günlerde google arama motorundan lustral hayatımı değiştirdi, 10 yıldır lustral kullanıyorum, 10 yıldır antidepresan kullanıyorum, 10 yıldır paxil kullanıyorum, 10 yıldır cipralex kullanıyorum, 10 yıldır prozac kullanıyorum ve 10 yıldır doğum kontrol hapı kullanıyorum gibi sorular sormaktadır. Bizlerde bu yazımızda sizlere 10 yıldır lustral kullanıyorum sorusunu cevaplayacağız. Lustral ilk 15 gün kullanımı önem arzetmektedir.

Ruhsal bozuklukların tedavisinde kullanılan Lustral, ilk kez 1991 yılında piyasaya sunulmuştur. İlacın dopamin hormonu salgılaması sayesinde kullanan kişilerin psikolojik anlamda kendilerini daha rahat hissettikleri görülüyor. Özellikle depresyonda olan kişilere hekimler tarafından verilen bir ilaç olduğunu söylemek mümkün. Sadece depresyon değil; kaygı, panik atak gibi psikolojik rahatsızlıklara sahip olan kişilerin de kullandığı Lustral ömür boyu kullanılır mı sorusu merak edilmekte. Hastalığın türüne, şiddetine ve yaşına bağlı olarak doz miktarı hekim tarafından verilmekte ve bu durum değişiklik göstermektedir. İlacı hekiminizin belirlediği süre içerisinde kullanmanız, ilaçsız da psikolojik anlamda sağlıklı olmanız için büyük önem taşıyacaktır. İlacın dozunu kendinize göre arttırmamalı ve belirlenen sıklıkta kullanmalısınız.

Lustral Uzun Süre Kullanılırsa Ne Olur

Lustral, hekiminiz tarafından aksi belirtilmedikçe günde bir kez kullanılması yeterli olan bir ilaç çeşididir. Lustral en fazla ne kadar kullanılır sorusuna baktığımızda ilacın ömür boyu kullanılabileceği görülüyor. Hekiminiz tarafından belirlenen ölçüde kullanmanız gerekmekte. Eğer ilacı bırakacaksanız da dozları azaltarak bırakmanız öneriliyor. İlacı kullanmadan önce yan etkilerinin olabileceğini de söylemek gerek. Bulantı, kusma, aşırı terleme, ağız kuruluğu gibi semptomlar hastalarda görülebilmekte. İlacı kullandığınız süre zarfında doktorunuzla iletişime geçmeli ve olası yan etkileri hekiminizle paylaşmalısınız. Diğer ilaçlar gibi Lustral’in uyku bozukluğu yaptığı görülmeyen şikayetler arasındadır. Aynı şekilde kullandığınız süre zarfında kilo artışına ya da azalmasına da sebebiyet vermeyecektir.

Lustral Hayatımı Değiştirdi

Lustral ile İyileşenler Ne Kadar Sürede İyileşir

Diğer antidepresan ilaçlarda olduğu gibi lustralın kullanımı ve etki etme süresi hakkında net bir şey söylemek imkansız. Kullanan hastanın psikolojik durumu ve depresif durumunun şiddetine göre değişmektedir ve kullanım süresi doktor tarafından belirlenmektedir. Ama eğer tarih vermek zorunda kalırsak en etkili bir antidepresan ilacının minimum kullanım süresi 6 ay olarak belirlenmiştir.

Lustral Ömür Boyu Kullanılır mı

Sosyal aksiyete bozukluğu, travma sonrasında stres bozukluğu, OKB, panik atak ve kaygı bozukluğu gibi hastalıklkardan kurtulmak için doktor kontrolünde ömür boyu lustral kullanılabilir.

Lustral Yan Etkileri Ne Zaman Nasıl Geçer

Lustral kullanıcıları arasından en çok sorulan sorular arasında lustral yan etkileri ne zaman ve nasıl geçer, lustral yan etkileri nelerdir ve lustral yan etkileri ne zaman başlar bulunmaktadır. Lustral ilacının sinir sistemleri üzerinde etkili olması sebebiyle bulantı, kusma, ishal, terleme, baş dönmesi, karın ağrısı ve ağız kuruluğu gibi yan etkileri bulunmaktadır. Yan etkiler arasında ciddi bir durum yoksa, ilacın kullanımından sonra yan etkinin azalmasını bekleyebilirsiniz.

Lustral Antidepresan mı

Lustral kullanan veya kullanacak olan hastaların en çok merak ettiği soruların arasında lustral antidepresan mı vardır. Aslında lustral ne uyku ilacı ne de sakinleştirici bir ilaç kategorisinde değildir. Lustral uzmanı olunan doktor tarafından hastaya, hastalığının tedavi edilmesini için kullanmasına uygun görülen bir ilaçtır. Benzeri antidepresan ilaçlarda olduğu gibi tedavi sürecinin ilk birkaç ayında lustral ilacının etkisini göremeyebilir ve tedaviye yanıt veremeyebilirsiniz. Bununla birlikte depresif döneminde olan hastaların lustral’den kaynaklı ihtihara girişmesi de olası bir durumdur. Tabi lustral’ı kullanıp daha sonradan hayatı değişen insanlar da lustral hayatımı değiştirdi diyip lustral’den aldığı verimi de göz ardı etmemek gerekir.

Lustral Kilo Aldırır mı

Lustral kullanıcıları daima kilo alabilir miyim veya lustral iştah açıcı mı diye çekinerek kullanmaktadır. Ama lustral etken maddesi ve vücutta etki ettiği mekanizmaya dayanarak kilo artışı ve iştah artırıcı bir ilaç olarak görülmemektedir. Fakat bu ilacın kaygıyı ileri derecede azaltması nedeniyle bazı dönemlerde iştah artışına da etki edebilmektedir.

Lustral Rahatlatır mı

Bilindiği gibi lustral andtidepresan bir ilaç olduğu için insandaki bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Lustral insanın canlı ve enerji dolu hissetmelerini sağlayan serotonin gurubunda bulunan bir ilaçtır. Gereksiz düşüncelerden uzaklaştırdığı gibi az da olsa insanı rahatlatmaktadır. Lustral kullananların büyük çoğunluğu mutlaka yanında veya başucunda lustral bulundurmaktadır. Ayrıca söylemem gerekirse lustral ilacını kullananlar bu yan etkilere maruz kalmamak için kesinlikle greyfurt suyu ve alkol tüketmemeli. Çünkü greyfurt ve alkol ilacın yan etkilerini artırmaktadır. Ayrıca sosis, salam, sucuk turşu, şarap ve eskitilmiş peynirlerde lustral’in yan etkilerini tetikleyen besinler arasında yer almaktadır.

Lustral ilk Zamanlar

Lustral kullanımını uzun süre kullanan antidepresan bozukluğu olan hastalar, lustral ilk 15 gün çok önemlidir. Çünkü lustrali ilk hafta kullananlar hayatındaki değişikliği insanın bünyesine göre ilk hafta, 15 gün ve 1 ay olarak değişiklik göstermektedir. Ama kullanıcıların geneli ilacın ilk 20 gününde etkisini gösterip aşırı da olmazsa kilo artışını gösterdiğini gözlemlemiştir. Lustral kullanımında kilo artışının önüne geçmek için beslenme kurallarına uyup bol bol su içmenizi öneririm. Lustralı bırakmak kesinlikle doktor tavsiyesi veya doktor kontrolü ile olmalıdır. Bazı kullanıcılar bıraktıktan sonra da eksik bir şey hissetmediğini düşünse de çoğu kullanıcı da bu ters tepebilir.

Lustralin Etkisi Ne Zaman Başlar

Lustral’in kullanım süresi hekiminiz tarafından hastalığın şiddeti ve konulan tanının durumuna göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden lustralin etkisinin ne zaman başlayacağı konusunda net birşey söylenmesi imkansızdır. Ama lustral ilk kullanımdan itibaren 6 ay gibi bir süre ile kullanılmalıdır. Daha önce lustral kullanma geçmişi olan hastalar için ise hekim kontrolünde bu süre kısaltıladabilir uzatıladabilir. Bu durum doktorun yaptığı tahliller sonucunda belirlenmektedir. Genel olarak lustral kullanma süresi hastalarda ömür boyu kullanma zorunluluğu doğurmaktadır.

Kaynak: https://www.ilacbu.com/10-yildir-lustral-kullaniyorum/

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.