E-Nabiz

Janumet Reçetesiz Alınır mı

25.01.2023
Janumet Reçetesiz Alınır mı
Janumet muadiliVelmetia 50/500, Velmetia 50/850, Velmetia 50/1000
Janumet reçetesiz fiyatı201.53 TL
Barkod numarası8699636090947
Janumet endikasyonlarıGlisemik kontrolünü düzeltmek için diyet ve egzersiz hareketlere endikedir

Janumet reçetesiz alınır mı sorusunun cevabı hayırdır. Janumet reçetesiz alınmaz, ancak uzman hekim tarafından uygun görüldüğü takdirde reçete edilir. Janumet 50 1000 mg tablet, şeker hastalarına sıklıkla reçete edilen bir tür şeker ilacıdır. İçerisinde sitagliptin ile metformin bulunmaktadır. Bu sayede kanda bulunan şeker miktarını düzenleyerek, ileride şeker hastalığına bağlı olarak oluşabilecek ek hastalık risklerini en aza indirger.

Janumet tablet, hekim tarafından reçete edilirse kullanılması gereken ve kullanılan doz konusunda oldukça dikkat gerektiren bir ilaçtır. Geniş kullanım alanı yerine, kullanım alanı fazlasıyla kısıtlıdır. Eğer dikkatsiz şekilde kullanılırsa, öncelikle şekerin ani olarak düşmesine, baş dönmesine ve aynı zamanda sersemlik gibi bazı belirtilere yol açmaktadır. Peki janumet reçeteli mi, merak edenler için kısaca bahsetmek gerekirse; evet janumet reçeteli bir ilaçtır ve güncel fiyatı 201,53 TL’dir.

Janumet Reçetesiz Satılır mı

Janumet reçetesiz satılır mı sorusunun cevabı hayırdır. Janumet reçetesiz satılmaz. Çünkü bu ilaç, ancak doktor tarafından reçete edildiği takdirde alınmaktadır. Janumet 50 1000mg tablet, film kaplı oral yolla (ağızdan) alınan bir ilaçtır. İçerisinde 50 mg sitagliptin ile 1000 mg metformin hidroklorür etken maddeleri bulunur.

Sitagliptin ve metformin; vücutta üretilmiş olan şeker miktarının düşürülmesini sağlar ve yemeklerden sonra insülin seviyesinin arttırılmasına yardımcı olur. Peki Janumet eczaneden alınır mı cevaplanacak olursa da, evet Janumet eczaneden alınır ve güncel eczane fiyatı 201,53 TL’dir.

Diğer yazılarım

Reçetesiz satılan sakinleştirici ilaç isimleri

Arveles reçetesiz satılır mı

Lyrica 300 mg reçetesiz satın al

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.