E-Nabiz

Dolorex Reçetesiz Satılır mı

13.02.2023
Dolorex Reçetesiz Satılır mı
Dolorex muadiliRapidus, Kalidren, Feverei Dorado, Dicloflam, Cataflam
Dolorex reçetesiz fiyatı44.49 TL
Barkod numarası8699514129110
Dolorex endikasyonlarıAkut gut ve iskelet eklemi ağrılarında endikedir

Dolorex ağrı kesici reçetesiz alınır mı ve dolorex reçetesiz satılır mı konusunda destek sağlamak için sizler de içeriğimize göz gezdirebilirsiniz. Dolorex SGK karşılıyor mu sorusunun yanıtını da burada bulursunuz. Dolorex bilindiği üzere ülkemizde en yaygın tüketilen ilaçların başında gelmektedir. Ne işe yarar ve bilinçli bir şekilde mi kullanılır, gelin bütün bu detayları birlikte incelemiş olalım. Dolorex iltihaplı ve romatizmalı ağrıların tedavisi için kullanılmaktadır güçlü ağrı kesici statüsünde yer almaktadır. Ayrıca spor yaralanmalarında, aks zedelenmelerinde de ağrı kesici faktörü olarak kullanılır.

Dolorex Reçetesiz Alınır mı

Dolorex SGK tarafından karşılanır. Dolorex reçeteli mi diye sorduğumuzda reçetesiz olarak satın alınabilir diyebiliriz. Bu ilacı aile hekimleri ve tüm hekimler reçeteye yazabilir. Beyaz reçete olarak yazılır ve reçete ile alındığı zaman, sadece katılım payı ödenir. Dolayısı ile SGK tarafından karşılandığı için ve devlet ödemesi listesinde olan bir ilaç olduğu için reçetesiz almak yerine reçete ile daha uyguna alabilirsiniz. Böylece siz sadece yüzde 20’lik ücreti ödersiniz. Yüzde 80 oranını devlet karşılar. Ancak Sağlık Ocağı ya da hastaneye giderek bu ilacı yazdırmak istemiyor iseniz, direkt eczaneden de reçetesiz şekilde temin edebilirsiniz. Adet ağrıları, şiddetli baş ağrıları, auralı migren ağrıları, sinüzit ağrıları gibi çeşitlendirilmiş ağrıların tedavisinde kullanılır.

Canesten reçetesiz satılır mı

Diş, kas ve eklem ağrılarında romatizmal hastalıklarda ağrının şiddetini azaltmak amacı ile kullanılır. Güçlü bir ağrı kesici olduğu için, ağrının şiddetine göre kullanmayı tercih etmelisiniz. Basit ağrılarda dolorex kullanmak önerilmemektedir. Ağrı eşiğinizi daha da düşüreceği için yalnızca güçlü ağrılarda kullanım önerilir.

Dolorex Yasaklandı mı

Birçok kişi tarafından dolorex yasaklandı mı, ne işe yarıyor gibi sorular merak edilmektedir. Öncelikle dolorex; ameliyata bağlı ağrı ve şişlikler, burkulmalar, zedelenmeler, gerilmeler, adet döneminde olan kadınlarda sıklıkla ortaya çıkan ağrılı iltihaplar, migren atakları, donuk omuz rahatsızlığı, sırt ağrıları, yumuşak doku romatizmasının çeşitleri ile bunlara ilaveten; kulak, burun ve boğaz enfeksiyonlarında kullanılmaktadır.

Nonsteroidal Antienflamatuvar ilaçlar grubunda yer alan Dolorex’in, ağrılar ile çeşitli iltihapların tedavisinde kullanılan oldukça etkili bir ilaç olduğu bilinmektedir. Peki dolorex yasaklandı mı ya da dolorex neden yasaklandı merak edenler için yanıtlamak gerekirse; sıklıkla kullanılan bu ilacın ülkemizde kullanımı yasak değildir. Size en yakın eczaneden bulabilmeniz mümkündür. Ancak tüm ilaçlarda olduğu gibi, bu ilacı kullanırken de doktor kontrolünde olması oldukça önemlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.