E-Nabiz

Arveles Reçetesiz Satılır mı

15.02.2023
Arveles Reçetesiz Satılır mı

Arveles reçetesiz alınır mı, Arveles reçetesiz satılır mı ve Arveles aç mı tok mu soruları hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Arveles reçetesiz bir şekilde alınıp satılmaktadır. Arveles tablet formunda olan ateş düşürücü ve ağrı kesici bir ilaçtır. Etken maddesi deksketoprofen’dir. Romatoid artrit, osteoartrit, ankilozan spondilit, akut gut artriti, akut kas sistemi ağrıları, dismenore ve postoperatif ağrıların tedavisinde kullanılan bu ilaç kullanım şekli ve dozu hekim tarafından belirlenebilecektir. İlerlemiş böbrek hastalığı ve karaciğer güvenliği için mutlaka doktor önerisi ile kullanılmalıdır. Arveles reçetesiz fiyatı 55.28 TL‘dir

Arveles Aç Karna mı Tok Karna mı Alınır

Arveles aç karnına mı tok karnına mı alınacaktır sorusunun en basit yanıtı kesinlikle tok karnına alınması yönünde olacaktır. Ağız yolu ile bol su eşliğinde içilmesi gereken bu ilaç aç karnına alınmamalıdır. Akut hastalıklarda yemekten yarım saat kadar sonra alınması tavsiye edilmektedir. Çünkü yemek ilacın emilimini geciktirebilecektir.

Arveles Yasaklandı mı

Arveles yasaklandı mı sorusuna değinmeden önce, Arveles; antiinflamatuvar ilaç grubuna dahil olan bir ağrı kesicidir. Başta kas ve iskelet sistemi ağrıları dahil olmak üzere; ağrılı regl dönemleri ve diş ağrılarının semptomik tedavileri içinde tercih edilerek kullanılır. Arveles 25 mg ilacının etkin maddesi deksketoprofen’dir. Bu ağrı kesicinin muadili olduğu ilaçlar ise bilindiği üzere Arvetix, Darkin, Deksalgın ve Dexday’dir.

Arveles’i yemeklerden 30 dakika kadar önce alırsanız ilacın etkisi daha hızlı görülebilmektedir. Ancak mide probleminiz varsa tok karnına da tüketebilirsiniz. İlacı günde 3 dozdan fazla kullanmamanız tavsiye edilir. Arveles’in hakkında sıkça merak edilen, arveles yasaklandı mı ya da arveles neden yasaklandı sorularına değinmek gerekirse de; Arveles ile alakalı herhangi bir yasak söz konusu değildir, yasaklanmamıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.