E-Nabiz

imipramin Reçetesiz Alınır mı

05.02.2023
imipramin Reçetesiz Alınır mı

Bu yazımızda imipramin reçetesiz alınır mı gibi soruların detaylarından bahsedeceğiz. İmipramin; esas olarak depresyon tedavisinde sık sık kullanılan bir tür trisiklik antidepresan çeşididir. Anksiyete ya da panik bozukluğu tedavisinde oldukça etkili olan bu ilaç, bunların dışında yatak ıslatma gibi problemlerin tedavi edilmesi amacıyla da kullanılmaktadır.

İmipramin kullanım şekli, oral(ağızdan) yolladır. İmipramin yeşil reçetelidir ve bu yüzden reçetesiz olarak alınamaz. Eczane fiyatı ise, ortalama olarak 36, 13 TL’dir. Depresyon tedavisinde etkili olan bu ilacın etkinliği sayısız araştırmalar sonucunda kanıtlamıştır. Peki imipramin reçeteli mi merak edenler için, evet İmipramin reçetelidir ve eczanelerden temin etmek kolaydır.

imipramin Reçetesiz Satılır mı

İmipramin reçetesiz satılır mı sorusunun detaylarından bahsetmeden önce, bu ilacın depresyon tedavisinde kullanıldığını ve etkili olduğunu söylemek doğru olacaktır. İmipramin antidepresan grubuna dahildir Her ilaçta olduğu gibi bu ilacında birtakım yan etkileri bulunmaktadır. Görülen en yaygın yan etkileri arasında ağız kuruluğu , uyuşukluk ve baş dönmesi bulunur. İmipramin‘in kullanımı suistimal edildiği için reçetesiz şekilde satılmamaktadır.

İmipramin; serotonin ​​​​ ve norepinefrin düzeylerini arttırarak ve belirli serotonin, adrenerjik, histamin ile aynı zamanda kolinerjik reseptörlerini bloke ederek çalışmasını sürdürür. Ayrıca merak edilerek araştırılan İmipramin eczaneden alınır mı sorusunun cevabı evet olacaktır. İmipramin eczaneden alınır ve ortalama eczane fiyatı ise değişmekle beraber 36.13 TL’dir.

Şunlara bakabilirsiniz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.