E-Nabiz

Bi Profenid Antibiyotik mi

04.02.2023
Bi Profenid Antibiyotik mi

Etken maddesi ketoprofen olan ve ağrı, ateş gibi rahatsızlıkların tedavisi için kullanılan ilaç olarak tanımlanır. Bi-Profenid antibiyotik mi diye araştırıldığında bakterilere etki etmediği için antibiyotik olmadığı görülür. Bi-Profenid, nonsteroidal antiinflamatuar bir ilaç türüdür. Bu ilaç türü analjezik, antipiretik ve antiinflamatuar yani ağrı, ateş ve inlamasyonu azaltıcı yönde etki eden ilaçlardır. Bi-Profenid eczane fiyatı 49,17 TL’dir.

Bi-Profenid Kullananlar

Hastalıklarının tedavisi sürecinde Bi-Profenid kullananlar, ilacı ağrı ve ateş giderme konusunda etkili bulmuştur. Ancak bazı kullanıcılar ilacın etken maddesine olan duyarlılıkları sebebiyle olumsuz yan etkiler yaşadıklarını belirtmişlerdir. İlacın baş ağrısı, baş dönmesi, halsizlik, mide bulantısı veya kusma, kabızlık ve uyku bozukluğu gibi olumsuz yan etkileri vardır. Bu yan etkilerin bazıları hafif ve geçici olabilir, ancak uzun süren ve şiddetli yan etkiler de meydana gelebilir. Uzun süre yan etkilerin görülmesi durumunda mutlaka doktora danışılmalıdır.

Enfluvir şurup antibiyotik mi

Bi-Profenid, tablet veya jel formulasyonunda üretilir. Kullanım dozu ve süresi, hastalığın şiddetine bağlı olarak değişmektedir. İlaç kullanılırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Eğer ilacı kullanan hastada astım, böbrek rahatsızlığı, kalp rahatsızlığı, diyabet ve karaciğer rahatsızlığı gibi sağlık sorunları varsa ilacı kullanmadan önce mutlaka doktoruna danışıp gerekli testleri yaptırmalıdır. Hamilelik veya emzirme döneminde ilacın kullanımı riskli olabilir, bu dönemlerde de ilaç almadan önce doktora danışılmalıdır.

Bi profenid ne için kullanılır konusunda yapılan araştırmalar çoğunlukla eklem ağrıları, menstural ağrılar, yanıklar ve dental ağrılar gibi rahatsızlıkların olumsuz etkilerini azaltmak için kullanıldığı sonucuna varılmıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.