E-Nabiz

ibu-Fort Reçetesiz Alınır mı

05.02.2023
ibu-Fort Reçetesiz Alınır mı

Bu yazımızda ibu-fort reçetesiz alınır mı, nedir ve ne işe yarar gibi soruların detaylarından bahsedeceğiz. İbu-Fort 200 mg/5 ml Süspansiyon, ibuprofen etken maddesi içerir. Esasen ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılır. Her 5 ml hacminde 200 mg kadar ibuprofen içermektedir.

Dolven, Apireks, Pedifen ve Brus gibi ibuprofen içeren diğer ateş düşürücülerin 2 kat kadar daha konsantre edilmiş halidir. Genel olarak 6 yaşından büyük olan çocuklarda kullanımı tercih edilmektedir. ibu-fort reçeteli mi merak edenler için, evet İbu-Fort reçetelidir. Reçeteli şekilde alınır ve güncel eczane fiyatı 55,52 TL’dir.

ibu-Fort Reçetesiz Satılır mı

ibu-fort reçetesiz satılır mı ya da ne işe yarar gibi sorular, birçok kişi için merak konusudur. İbu-Fort; Ateş düşürme ve ağrı şikayetlerini azaltma konusunda çok güçlüdür. Beyne giden ağrı sinyallerinin etkisini oldukça azaltarak, daha az ağrı hissedilmesine olanak sağlar. Ayrıca beyinde vücut sıcaklığını düzenleyen maddelerin salgılanmasına da etki ederek , vücut ısısının düşmesinde faydalıdır.

Bu ilaç genel olarak; romatizmal ağrılarda, kas iskelet sistemi ağrılarında (hafif ve orta derecede seyreden ağrıyı hafifletmek için), Adet sancılarında, yüksek ateşin düşürülmesinde, baş ağrısı, kas ağrısı, kulak ağrısı, diş ağrısı gibi sıkıntı veren ağrı durumlarında ve son olarak soğuk algınlığı, nezle ve grip gibi hastalıkların belirtilerinin hafifletilmesinde kullanılır. Peki ibu-fort eczaneden alınır mı cevaplamak gerekirse de, evet eczaneden alınır. Güncel eczane fiyatı ise 55,52 TL’dir.

Bunlara da göz atabilirsiniz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.