E-Nabiz

E-Nabız şifremi unuttum

09.01.2023
E-Nabız şifremi unuttum

Teknolojinin hakim olduğu birçok farklı sektör mevcuttur. Bu sektörlerden biri olan ve vatandaşların da sürekli olarak ihtiyaç duyduğu sağlık sektöründe vatandaşlar birçok farklı bilgiye erişebilir. Bu bilgiler kapsamında da yine kişilerin geçmişten günümüze kadar olan sağlık sürecindeki tüm detaylara ulaşması mümkündür. E-Nabız sistemine kayıt yapan veya ilk kez kayıt yaptırmak isteyenler belirli aşamaları yapmak zorundadır.

E-Nabız şifremi unuttum ve kayıt olma

Önceside e-Nabız sistemine kayıt olan kişilerin şifrelerini unutması durumunda yeni şifre edinmeleri de mümkün olacaktır. Buna göre e-Nabız sistemine girerek açılan sayfadaki şifremi unuttum kısmına tıklanması gerekmektedir. e-nabız veya e-devlet sistemine kayıtlı olan telefon numarası ile T.C numarasının da girilmesi bu aşamada gereklidir. Bu işlemlerden sonra ise telefonunuza gelen mesaj ile tek kullanımlık şifrenizi alabilir ve sisteme başarılı biçimde giriş yapabilirsiniz. Sisteme girdikten sonra da profil ayarları kısmından kendinize yeni şifre oluşturabilirsiniz.

E-Nabız sistemine ilk kez kayıt yaptırmak isteyenler de e-Nabız sistemiyle entegre olarak çalışan e-Devlet sistemine giriş yaparak otomatik olarak e-Nabız sistemine girdiği T.C numarası ile birlikte kolaylıkla kayıt yapabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.