E-Nabiz

Nazofix Burun Spreyi Reçetesiz Alınır mı

03.01.2023
Nazofix Burun Spreyi Reçetesiz Alınır mı
Nazofix MuadiliRisonel, Rinose, Nazoster, Monaliz, Myrey, Elocon, Codermo
Nazofix Fiyat 202360.35 TL
Barkod Numarası8699559540017
Reçete RengiBeyaz reçete ile satılmaktadır

Nazofix burun spreyi reçetesiz alınır mı sorusunun yanıtı kesinlikle evet olacaktır. Nazofix burun spreyi süspansiyon halinde ölçülü sprey şişesinde piyasaya sunulmuş bir ilaçtır. Etken maddesi mometazon furoattır. Her ne kadar reçetesiz satın alınabilen bir ilaç olsa da bu tür burun spreyleri mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalı ve kullanım öncesinde mutlaka prospektüsü detaylıca incelenmelidir. Burun spreyi kortikostreoid ilaç grubunda yer almaktadır.

Burun içerisine sprey şişesi ile püskürtülerek kullanıldığından, burunda oluşan iltihabı, tıkanıklık ve kaşıntıyı ayrıca hapşırığı gidermede kullanılmaktadır. Nazofix burun spreyi reçeteli mi sorusunun yanıtı evet olacaktır. Hem reçeteli hem de reçetesiz satın alınabilen Nazofix burun spreyi tüm eczanelerden temin edilebilmektedir.

Nazofix Burun Spreyi Reçetesiz Satılır mı

Nazofix burun spreyi reçetesiz satılır mı sorusunun yanıtı kesinlikle evet olacaktır. Nazofix burun spreyi eczanelerden alınır mı sorusunun yanıtı da evet olacaktır. Özellikle grip ve nezle dönemlerinde sıklıkla kullanılan Nazofix burun spreyi, burun ve solunum yollarını rahatlatarak kişinin hayatını kolaylaştırmaktadır. Diğer ilaçlarla etkileşime geçebileceği için mutlaka doktora kullanılan diğer ilaçlar bildirilmelidir. Aşırı kullanımı tahrişe yol açabilecektir.

Herhangi bir alerjik reaksiyonda ya da kızarıklık gibi belirtiler gözlendiğinde derhal doktor ile görüşülmelidir. Saman nezlesi ve rinit gibi rahatsızlıklarda çok sık kullanılan bu ilaç için en uygun doz günde 1-2 kez 1 püskürtme şeklinde olmalıdır. Nazofix burun spreyi reçeteli olarak alınabilir. Nazofix burun spreyi ilacının satış fiyatı 60.35 TL şeklindedir.

Nac 600 reçetesiz alınır mı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.