E-Nabiz

Montelukast içeren ilaçlar

04.09.2023
Montelukast içeren ilaçlar

Solunum yollarının iltihabi durumları insan sağlığını tehdit eden ve bireylerin hayat konforunu düşüren hastalıklara yol açmaktadır. Hastalıkların tedavisinde lökotrien reseptör antagonisti grubundan ilaçlar yoluyla iltihap oluşumuna yol açan maddeleri yok etmek önemlidir. Alerjik iltihaba yol açarak hastalığa davetiye çıkartan lökotrienlere karşı mantelukast etkilidir. Montelukust içeren ilaçlar, alerjik rinit ve alerjik astımda tedavi edici olarak kullanılır.

Aircomb

Aircomb, mustelukast ve desloratadin içeren ilaçlar arasındadır. Nezle olarak da bilinen mevsimsel alerjik rinit tedavisinde reçete edilir. Ayrıca alerjik rinitin eşlik ettiği astımda da tedavi edicidir. Normal reçete ile satılmaktadır. 30 ya da 90 tabletlik formlarla blister ambalajlarda satılır.

Airfix

Airfix bir tabletinde 10.40 mg. mustelukast sodyum ihtiva eden ilaçlar arasındadır. Lökotrienleri engelleyen nir reseptör görevi görmektedir. Bu yolla, astım belirtilerinin iyileştirilerek hastanın rahatlatılmasında etkilidir. Ayrıca nezle tedavisinde kullanılan montelukast ilaçlar arasında yer alır.

Alecast

Solunum sistemi hastalıklarında kullanılan film kaplı tabletlerden alecast Lökotrien Reseptör Antagonistleri sınıfında yer alır. Film tabletleri 10.4 mg. mustelukast sodyum bulundurur. Solunum yolunda iltihaba sebep olan lökotrienleri engeller. Nezle ve astım tedavisinde belirtilerin hafiflemesinde etkilidir.

Bronchorest

Bronchorest mostelukast ve levosetirizm içerir. Antihistaminiktir ve alerji tedavisinde reçete edilir. 30 ve 90’ lık kapsüller halinde satılır. Burun iltihabının iyileştirilmesinde etkilidir. Alerjik rinitin eşlik ettiği astım rahatsızlığında da hastalık belirtilerinin ortadan kaldırılmasında tedavi edicidir.

Cetmont

Cetmont 10 mg. mostelukast ile 5 mg levosetirizm ihtiva eden, antihistamimiktir. Lökotrien engelleyici reseptör görevi yaparak rinit ve rinitle birarada süren astım hastalığının yol açtığı sorunları iyileştirir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.