E-Nabiz

Expigment Aile Hekimi Yazar mı

09.06.2022
Expigment Aile Hekimi Yazar mı

Aile hekimleri birçok ilacın yazılmasında ve hastaların muayenesinde söz sahibidir. Ancak bazı ilaçların yazılması aile hekimleri için kısıtlama göstermektedir. Özellikle hasta takibi gerektiren durumlarda hastaya ilaç yazılması uygun görülmemektedir. Aile hekimi uzmanlık gerektiren bir hasta için ilaç yazıyorsa hastaya rapor çıkarılması zorunludur. Expigment aile hekimi yazar mı özellikle kadın hastalar tarafından merak edilmektedir. Aile hekimlerin dermatoloji içerikli ilaçları yazma yetkisi bulunmamaktadır. Bu sebeple expigment kremi aile hekimlerince yazılabilen bir ilaç olmamaktadır.

Bu ilacın yazılabilmesi için öncelikle hastanın uzman dermatolog tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Cilde sürülen her krem uzman doktor tarafından yazılması gerekir. Krem kullanımı çok masum görünse de ciddi sonuçları olabilmektedir.

Aile hekimi cilt ilacı yazar mı

Aile Hekimi Expigment Reçetesi

Expigment krem oldukça güçlü etkisi olan ilaçtır. Aile hekimi expigment reçetesi yazması doğru değildir. Çünkü bu ilaç cilt derisini soyarak lekelerin giderilmesinde etkilidir. Kontrolsüz kullanımlarda cildin yanmasına sebebiyet vermektedir. Cilde fayda sağladığı gibi zararda verebilmektedir. Bu sebeple cilt sorunlarınızın giderilmesi açısından uzman dermatolog tavsiyesi çok önemlidir.

Uzman doktor cildinizin yapısına, cilt lekelerinin boyutuna bakaraktan expigment reçetesi yazabilir. Onun haricinde aile hekimine bu ilacın yazdırılması uygun değildir. Deride yanık oluşturabileceğinden bu krem dikkatli ve ince tabaka halinde cilde sürülmelidir. Kulaktan duyma ilaç kullanımları kaş yaparken göz çıkarmaya benzer. Bu sebeple uzman doktor önermedikçe aile hekiminize ilaç yazdırmak kendi sağlığınız açısından oldukça risklidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.