E-Nabiz

Acnelyse Krem Antibiyotik mi

14.01.2023
Acnelyse Krem Antibiyotik mi
Acnelyse muadiliVesanoid, Tretin, Tre %0.05 krem, Acnelyse jel, Acnelyse fort
Acnelyse reçetesiz fiyatı196.60 TL
Barkod numarası8699514355908
Acnelyse endikasyonlarıAkne(sivilce) vulgarisi tedavilerinde endikedir

Acnelyse, benzoil peroksit içeren bir ilaçtır. Benzoil peroksit, bir oksidant olarak çalışır ve cilt gözeneklerini açar, bakterileri öldürerek cildin temizlenmesini sağlar. Ancak benzoil peroksit, antibiyotiklerle aynı şekilde çalışmaz. Antibiyotikler, bakterilerin DNA’sını bozarak veya bakterilerin enerji üretimini engelleyerek bakterileri öldürürler.

Benzoil peroksit ise oksidasyon yolu ile bakterilerin hücre zarını zedeleyerek öldürür. Daha spesifik olarak benzoil peroksit, cildin pH değerini düşürür ve bunun sonucunda ortamın P.acnes gibi bakteriler için uygun olmamasını sağlar. Acnelyse antibiyotik mi? sorusuna Acnelyse bakterilere direkt değil dolaylı yoldan etki etmediğinden dolayı antibiyotik değildir cevabını verebiliriz. Acnelyse eczane fiyatı 196.60 TL‘dir ve beyaz reçete ile satılmaktadır.

Acnelyse Kullananlar

Acnelyse kullananlar için ilacın kullanımı sonucu bazı yan etkiler bildirilmiştir. Özellikle cildin yanması, kaşınması veya kızarıklığı görülebilir ve bunlar geçici olmakla birlikte cildin kurumasına neden olabilir. Cildi koruyan nemlendirici krem kullanmak bu yan etkileri azaltmada faydalı olabilir.

Allerjik reaksiyonlar ise nadir görülür ancak ciddi olabileceği için ilk belirtilerde doktorunuzla iletişim kurmanız önerilir. Eğer yan etkiler zamanla ciddi hale gelir veya şiddetli bir şekilde devam ederse doktorunuza danışmanız sağlığınız için en doğrusu olacaktır. Acnelyse ne için kullanılır.

Acnelyse, cildin gözeneklerini açıp, temizleyen ve akne tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. İçeriğinde benzoil peroksit bulunduğundan dolayı akne bakterilerini öldürür ve cildin temizlenmesini sağlar. Acnelyse ayrıca cildi nemlendirir ve kurutmaya neden olmaz.

Aşağıdaki yazılarımada göz atabilirsiniz:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.