E-Nabiz

Colidur Reçetesiz Alınır mı

31.12.2022
Colidur Reçetesiz Alınır mı
Colidur MuadiliHepazec, Normix, Refidex
Colidur Fiyat 202372.33 TL
Barkod Numarası8699580090413
Reçete RengiBeyaz reçete ile satılmaktadır

Bir antibiyotik olan colidur mide ve bağırsak rahatsızlıklarının tedavisi için kullanılan ilaçtır. Colidiur reçetesiz alınır mı diye bakıldığında maalesef bu ilaç reçetesiz olarak alınamaz. Diğer antibiyotik grubunda yer alan ilaçlarda olduğu gibi bu ilaç için de reçete koşulu vardır. Aile hekimi tarafından reçete edilebilen ilacın yan etkileri incelendiğinde yan etkilerinin sıklıkla merak edildiği görülür.

En bilinen yan etkileri arasında ishal yer alır. Bazı kullanıcılarda ilacın içildiği süre boyunca dışkılama bozuklukları görülebilir. Colidur reçeteli mi sorusunun cevabı araştırılırken ilacın yan etkileri ve kullanım şekli ile ilgili de bilgi sahibi olmak fayda sağlayacaktır.

Colidur Reçetesiz Satılır mı

En sık kullanılan ilaçlardan biri olan Colidur şiddetli mide bağırsak enfeksiyonlarında son derece etkilidir. Colidur reçetesiz satılır mı diye araştırıldığında beyaz reçete ile satıldığı görülecektir. İlaç aile hekimi tarafından reçete edilebilir. Antibiyotik sınıfında yer aldığından colidur reçetesiz olarak alınamaz. Eğer ilacı kullananlar bu süre içerisinde durumlarında daha da kötüleşme hissederlerse ilacı kullanmayı bırakmalıdır. Üç gün uygulanan tedavinin ardından sorun hala devam ederse doktora danışmak gerekir.

Bi profenid reçetesiz alınır mı

Colidur eczaneden alınır mı diye eczaneye sorulduğunda bu tür detaylarla ilgili bilgilendirme yapılacaktır. Antibiyotik olan bu ilaç SGK kapsamında olup güncel fiyatları yıllara ve dönemlere göre değişebilir. 2022 yılı sonu 2023 itibariyle colidur ilacının satış fiyatı 72.33 TL olarak belirlenmiştir.

Colidur Reçetesiz Alınır mı
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.