E-Nabiz

Emla Krem Reçetesiz Satılır mı

21.10.2022
Emla Krem Reçetesiz Satılır mı

Bu yazımızda sizlere emla krem reçetesiz satılır mı, emla krem reçeteli mi, emla krem SGK karşılıyor mu ve emla krem reçetesiz alınır mı sorularını yanıtlayacağız.

Emla krem nedir sorusu kişiler tarafından sıklıkla merak edilerek araştırılmaktadır. Bu bağlamda emla kremin, ciltte meydana gelen yanıklarda, böcek ısırıklarında ve arı sokması gibi ağrılı durumlarda kullanılarak hissizlik yarattığını söylemek doğru olacaktır.

Eczanelerde satılarak neredeyse hemen hemen herkesin alabileceği emla krem, kullanılan bölgeyi yüzeysel ve geçiştirici şekildeki uyuşturucu etkisi sebebiyle basit cerrahi operasyonlarda da sıklıkla tercih edilerek kullanılmaktadır.

Emla Kremin Faydaları Nelerdir

Genel açıdan değerlendirmek gerekirse emla kremin faydaları şu şekildedir;

  • Uyuşturucu etki özelliği bulunduğundan dolayı cilde uygulandığı takdirde ağrı hissini en aza indirger
  • Epilasyon işleminden hemen önce cilde sürüldüğünde cildi uyuşturarak acı hissini engeller
  • Aşı, serum ya da iğne gibi genel enjeksiyon işlemlerinden evvel kullanıldığında, hissedilecek acının hafiflemesini sağlar
  • Arı sokması, yanık ve kesik gibi yaralanmalarda sürüldüğünde ise yanma ve acı hissini azaltarak fayda sağlamaktadır.

Emla Krem Nasıl Kullanılır

Emla krem nedir sorusuyla beraber, bu kremin nasıl kullanılacağına dair soru işaretleri de yer almaktadır. Buna bağlı olarak emla krem; dövme, piercing, enjeksiyon ve epilasyon işlemlerinden 1-2 saat önce kullanılarak bölgenin uyuşması sağlanır. Bu sayede yapılacaklar işlemler ağrısız şekilde tamamlanmış olur.

Anti em reçetesiz satılır mı

Fakat kremi bütün vücuda uygulamadan evvel, meydana gelebilecek yan etkiler göz önünde bulundurulup sadece ufak bir bölgeye sürülerek mutlaka test edilmelidir. Aksi takdirde uygulanan bölgede kızarıklıklar, tahrişler ve yanmalar oluşabilir. Bu durum karşısında ise mutlaka bir cildiye hekiminden uzman yardımı alınmalıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.