E-Nabiz

Levotiron Aile Hekimi Yazabilir mi

12.02.2023
Levotiron Aile Hekimi Yazabilir mi

Levotiron, içerisinde bulundurduğu levotroksin etken maddesi, tiroid bezi hastalıklarında ve işlevini yitirdiği durumlarda tedevi etmek için kullanılan sentetik tiroid hormonudur. Etkisi tiroid tarafından salgılanma yapan doğal hormon ile eş değerdedir. Piyasada 50 mg ve 100 mg olarak bulunur. Levotiron aile hekimi yazabilir mi Levotiron ilacını uzman hekim rapor ettikten sonra aile hekimi yazabilir. . Levotiron, normal guatr hastalarının tedavisinde kullanılır. Hastanın tiroid bezi iyi çalışmadığı zaman, doğal tiroid hormonlarının çalışmasını sağlamak için etkilidir.

Doxium aile hekimi yazabilir mi

Levotiron reçeteli mi sorular genellikle çok sorulmaktadır. Levotiron normal reçeteli olan bir ilaçtır. Tiroid ile şikayetleriniz olması durumunda, dahiliye veya iç hastalıkları bölümüne giderek muayene olabilirsiniz. Levotiron ilacını kullanan kişiler ilk olarak düşük dozda başlarlar. 4 haftada bir doz artırımı doktor tarafından önerilir. Uzman doktorun yapacağı test sonuçlarına göre doz artırımı veya eksiltilmesi yapılabilir. Levotiron aç karına alınması durumunda etkisini çok çabuk gösterir.

Levotiron Reçeteli mi

İlaç içerisinde bulunan etkin maddeye alerjisi bulunanlar, doktoruna danışmaları gerekir. Doktorunuzun vermiş olduğu doza göre kullanılması uygun olur. Tiroid hormonları, kilo vermede etkili değildir. Tiroid hormon düzeyiniz düzgün ise, sizi tiroid ilaçları zayıflatmaz. Kadınlar emzirme dönemlerinde doktorun talimatına göre hareket etmeleri gerekir. Levotiron reçeteli mi, Levotiron normal reçeteli ilaçlar grubunda olması nedeniyle reçetesiz eczaneden alınabilir. Yalnızca eczanelerde satılan bir ilaçtır.

Levotiron Yasaklandı mı

Levotiron yasaklandı mı sorusu birçok kişi tarafından merak edilerek cevabı aranmaktadır. Levotiron 100 mg tablet, etkin madde olarak içerisinde levotiroksin sodyum içermektedir. Bir ambalaj içerisinde 100 mg ilaç içeren 50 adet tablet bulunur. Bu tabletlerin oval forma sahip olduğu ve aynı zamanda her iki yüzeyinin de baskılı olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Tiroid kanseri, tiroid hastalığı ve tiroid kanseri gibi hastalıklarda kullanılan bir ilaç türüdür.

Guatr ve tiroide sebebiyet veren hormon bozuklukları tedavisinde de kullanılan bu ilacın yerine, tefor ile levotiron 175 isimli ilaçlarıda tercih ederek kullanabilirsiniz. Levotiron tabletin tok kullanılması gerekir ancak bazı durumlarda aksi önerilebilmektedir. Sıklıkla kullanılan bu ilaç hakkında levotiron yasaklandı mı ve levotiron neden yasaklandı gibi sorular merak konusudur. Bu bağlamda cevaplamak gerekirse; Levotiron kullanımında herhangi bir yasak söz konusu değildir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.