E-Nabiz

E nabız Epikriz raporu nedir?

14.02.2022
E nabız Epikriz raporu nedir?

E nabız Epikriz raporu nedir, e nabız epikriz raporu nasıl alınır, epikriz raporu internetten alınır mı, epikriz raporu nasıl alınır e devlet, 2015 öncesi tahlil sonuçları ve e-nabız tahlil sonuçları gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz.

E nabız Epikriz raporu nedir?

Epikriz; vatandaşın hastane gibi herhangi bir sağlık kuruluşuna başvurduğu andan itibaren hazırlanan bilgi raporudur. Hasta başvurduğu sağlık kuruluşunda hangi tedavileri aldığını hangi doktora muayene olduğu ilaçları, tahlilleri vs bütün bilgilerin an be an kaydedildiği rapor türüdür. Bu raporun oluşturulmasındaki amaç her hastanın bilgilerinin kendine özel olmasıdır.

Kurumlar arasında hasta bilgilerine ve tedavi bilgilerine ihtiyaç duyulması, yapılan tedavilerin kayıt altında olmasıyla aynı tedavileri sürekli aynı hastaya verilmemesi, kullanılan ilaçların listesinin istenildiği zaman görülebilmesi için epikriz raporu tutulmalıdır. Hastanın başka bir sağlık kurumuna sevk edilmesi halinde yeni gidilen sağlık kuruluşunda hastanın ne gibi tedavi aldığı ve sonuçların neler olduğunun erkenden bilinmesi halinde hastaya yeni tedavi yöntemleri ile müdahale edilmesi gereksiz zaman kaybını önlemektedir. Sağlık Bakanlığının 2015 yılında kullanılmaya başlanan E nabız programı da bir nevi epikriz raporu gibi çalışmaktadır. Sağlık kurumuna tedavi olmaya giden vatandaş bütün sağlık verilerini, hangi hastanede hangi tedavileri aldığı sonucun ne olduğunu tahlilleri, doktorun hastanın kullanması için önerdiği ilaçlar liste halinde kayıt edilmektedir.

E-Nabız Epikriz Raporu nasıl alınır?

E-Nabız birincil telefon numarası değiştirme

E-Nabız tahlil sonuç gizlenmiştir ne demek

Epikriz raporundan farklı olarak e nabız sistemi bilgisayar ve akıllı telefonlarda kullanılabilen bir uygulamadır ve vatandaşın TC. kimlik numarası ve şifre ile giriş sağlandıktan sonra kullanıcı Sağlık kuruluşlarına yaptığı ziyaretleri ve e nabız uygulamasının sağladığı verilerin hepsine istediği her an ulaşabilir. Geri dönük sağlık bilgilerin kaydedilmesi hasta için önemlidir, radyoloji görüntülerinden kan tahlillerine kadar bütün belgeleri fiziki bir dosya halinde saklamak zahmetli bir iştir. Buna karşılık e nabız gibi internet ve bilgisayar, akıllı telefon olan her yerde sağlık kuruluşlarında yapılan tedavilere anında ulaşmak zahmetsiz ve maliyeti düşük bir hizmettir. Epikriz raporu hasta hakkında sağlık kuruluşu birimleri ve diğer sağlık kuruluşlarındaki doktorlara bilgilendirme amacıyla oluşturulmuştur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.