E-Nabiz

MHRS Oğlumun Hesabına Giremiyorum

25.02.2022
MHRS Oğlumun Hesabına Giremiyorum

MHRS oğlumun hesabına giremiyorum, mhrs 18 yaş altı randevu alma, mhrs çocuğum görünmüyor, mhrs çocuğumu nasıl eklerim, mhrs 2. çocuk ekleme, mhrs 2.çocuğumu nasıl eklerim, gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. MHRS sayesinde ebeveynler randevularını kolaylıkla oluşturabilmektedir. Aşı, rutin kontroller, aile hekimi ve hastane randevularını kendi sistemleri üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Sistem üzerinden sadece yetkili olduğu 18 yaş altı çocuklarının hesaplarını görebilmektedir. Hesaplara giriş yaparak randevu alma adımlarını gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle COVID -19 mücadele kapsamında aşı randevuları için sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak bazı kullanıcılar birtakım engellere takılmaktadır. MHRS den oğlumun hesabına giremiyorum, sistemde eksik çocuğum gözüküyor, 2. çocuğu sisteme nasıl eklerim gibi merak ettiğiniz konuları yazımızda cevaplandırıyoruz.

MHRS Oğlumun Hesabına Giremiyorum

MHRS sisteminden 18 yaş altı çocuğunuz için kolayca randevu alabilirsiniz. Randevu almak için ilk olarak sisteme kendi T.C numaranız ve şifrenizle giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra açılan sayfada kendi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Çocuklarınız için sağ üst köşede yer alan kalp şeklindeki sekmeye tıklamanız gerekmektedir. Sekme içerisinde ‘Yetkili Olduklarım’ adı altında çocuklarınızın hesapları yer almaktadır. Randevu almak istediğiniz çocuğunuzun bilgilerine tıklamanız yeterlidir.

Hesap bilgilerinde yer alan bilgilerinizi aktive etmeden çocuğunuza ait randevu oluşturamazsınız. Bu adımları tamamladıktan sonra işlemlerinizi tekrarlamalısınız. Özellikle aşı randevusunda sıklıkla bu özellik kullanılmaktadır. Ne yazık ki ebeveynlerden MHRS den oğlumun hesabına giremiyorum, çocuklarım sistemde gözükmüyor gibi şikâyetlerle karşılaşmaktayız. Bunun sebebi anne ve babanın karşılıklı onay vermemesinden kaynaklanmaktadır.

E- nabız sisteminize girerek çocuklarınıza ait gerekli onayları kabul etmelisiniz. Ardından MHRS sistemi üzerinde ‘Yetkili Olduklarım’ sekmesinde görebilirsiniz. Bunu yapmanıza rağmen hale gözükmüyorsa 182 Merkezi Hekim Randevu Sistemini aramalısınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.