E-Nabiz

E Nabız onay kodu neden gelir ?

29.12.2021
E Nabız onay kodu neden gelir ?

E nabız sistemine e devlet şifresiyle girmeniz gerekmektedir. E devlet şifresiniz yoksa PTT şubelerinden alabilirsiniz. E devlet şifresi aldıktan sonra aile hekimimizden cep telefonu onayımızı yaptırıyoruz. Telefonumuza gönderilmiş olan tek kullanımlık erişim kodunun bulunduğu kısa mesaj ile e nabız sistemine giriş yapabileceksiniz. Yani sisteme giriş yapabilmek için cep telefon onayı ve tek kullanımlık erişim kodunu almanız gerekir.

E Nabız onay kodu neden gelir ?

Tek kullanımlık erişim kodu mesajı ile e nabız sistemine giriş yaptıktan sonra kullanım şartları ve erişim onayı bölümüne geleceksiniz. Sisteme giriş yapabilmek için kullanım şartlarını onaylayıp ve sisin dışınızda sisteminize kimlerin erişebileceğine karar veriyorsunuz. Bu e nabız onayla birlikte sağlık verilerinizi kimlerin görüntüleyebileceğine izin veriyorsunuz. Doktorunuz sizin e nabız sisteminize giriş yapmak istediğinde sisteme kayıtlı olan telefon numaranız üzerinden telefonunuza onay kodu düşüyor.

Bu sistemin en güzel yanlarından birisi aile hekimi veya doktor bile olsa verilerinize sizden izinsiz ulaşamayacak olmasıdır. Tüm bu sebeplerden ötürü cep telefon onayınızı e nabız sistemine onaylatmanız gerekir. Çünkü sistemde hangi telefon numarası kayıtlı ise onay kodu o telefona gidecektir. Özellikle ileri yaşta ki vatandaşlarımız e nabız sistemine ilk girişte muayene olduğum tüm doktorlar verilerimi görebilsin seçeneğini işaretlerse oldukça verimli olacaktır. Şifrenizi unutmanız halinde tüm bilgileri yeniden girmeniz gerekecektir. Bu yüzden kendinize kolay bir şifre oluşturabilirsiniz. Profilimi düzenle seçeneğinden şifre işlemlerinizi güncelleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.