E-Nabiz

E-Nabız nasıl açılır

07.01.2023
E-Nabız nasıl açılır

Teknoloji, gün geçtikçe farklı yeniliklerle insanların karşısına çıkmakta ve insanların hayatını kolaylaştırmaya da devam etmektedir. Teknolojinin çok fazla kullanıldığı alanlardan biri olan sağlık sektöründe de yine insanların geçmişten günümüze kadar olan sağlık verilerini kontrol etmesi mümkündür. E-Nabız sistemi, teknolojinin getirdiği en büyük sağlık sistemlerinden biri olup insanların tıbbi öz geçmişinin detaylarına ulaşabilmesi için de çok güzel bir platformdur. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak vatandaşların kullanımı için sunulan bu hizmet çok güzel detayları da içerisinde barındırır.

E-Nabız sistemini nasıl açabilir?

E-Nabız sistemi Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan bir platformdur. İlk defa e-Nabız sistemine kayıt yaptıracak kişilerin e-Devlet sistemi üzerinden e-Nabız sistemine giriş yapması gerekir. e-Nabız sistemine giriş yaptıktan sonra kullanıcılar kendilerine ait profil sayfasından e-Nabız şifresi oluşturabilir. Ayrıca vatandaşlar kendi aile hekimine de giderek e-Nabız sistemi için geçici şifre edinebilir.

Gerek e-Devlet üzerinden gerekse de aile hekimine başvuru yaparak geçici e-Nabız şifresi almak mümkündür. Vatandaşlar böylelikle geçmişteki sağlık kayıtlarına rahatlıkla ulaşabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.