E-Nabiz

KOAH Balon Tedavisi SGK Karşılıyor mu

12.12.2022
KOAH Balon Tedavisi SGK Karşılıyor mu

KOAH önemli bir akciğer hastalığı olarak bilinmektedir. KOAH hastaları temiz havayı akciğerlerine alabilirken kirli havayı ne yazık ki dışarı verememektedir. Bu yüzden zamanla içeri sıkışan hava akciğerleri yıpratır. Bu sebeple KOAH hastalığı ortaya çıkar.

KOAH hastalığında ilk evrelerde ilaç tedavisi uygulanmaktadır. Ancak ilaç tedavisinin yetersiz kaldığı durumlarda KOAH balon tedavisi uygulanmaktadır. KOAH balon tedavisi devlet karşılıyor mu karşılamıyor mu hastaları endişelendirmektedir. Çünkü özel hastanelerde 10.000 lira karşılığında KOAH balon uygulaması yapılmaktadır.

KOAH Balon Tedavisi Devlet Karşılıyor mu

KOAH hastalığı zorlu hastalıklar arasında yer alır. Hastanın rahatça nefes alamaması yaşam kalitesini giderek düşürmektedir. KOAH hastalığında akciğer duvarlarında kalınlaşma söz konusudur. Bu kalınlaşmalar balon tedavisi sayesinde kazınarak temizlenmektedir. Bronkoskop yardımı ile akciğerlere girilerek uygun çapta balonlar basınç ile şişirilir. Böylece akciğerdeki kalınlaşmalar giderilir.

Vicks krem devlet karşılıyor mu

KOAH balon tedavisi SGK karşılıyor mu sorusu hasta ve yakınlarınca merak edilmektedir. Devlet hastanelerinde KOAH balon tedavisi ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. Ancak hastanın uzman doktorlarca onay alması gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.