E-Nabiz

E-Nabız Neden Çalışmıyor 2023

16.01.2023
E-Nabız Neden Çalışmıyor 2023

E-nabız neden çalışmıyor yılına sayılı günler kala merak ediyor olabilirsiniz. Özellikle 2023 yılında belirtmek gerekir ise, belirli dönemlerde e-nabız sistemi çalışmadı. Bu gibi durumda da en belirleyici özellik aşı zamanlarında yaşandı.

E-Nabız neden çalışmıyor 2023

Covid-19 aşı randevuları için aşırı yoğunluk olması nedeni ile bu durumda sistem belirli dönemlerde çalışmadı. Ancak sonrasında düzelme yaşandı. 2024 yılına sayılı zamanlar kala e-nabız sistemi de buna uygun olarak güncelleme yaşadı. Böylelikle sistem artık daha güvenilir. Ancak güncellemelerin etkisi ile bazen ara veriliyor ve kullanıcıların erişimi kısıtlanıyor. Böyle bir durumda yapılması gerekenleri de sizler için listeledik.

2023 yılında yeni aşı döneminin de gelmesi ile sistemde yaşanılan yoğunluk nedeni ile güvenilirlik sağlandı. E-nabız sisteminin güvenilir çalışması da Sağlık Bakanlığı’nın güncellemeleri ile birlikte nitelikli bir hal aldı. E-nabız sistemi neden çalışmıyor diye merak ettiğinizde mutlaka sistemde yapılan bir güncelleme ya da yoğunluktan kaynaklı olduğunu bilmeniz gerekir. Bunun sonucunda sizler de tahlil sonuçlarınız için, raporlarınız ya da ilaçlarınız için e-nabız sistemini kullanmak istiyor olabilirsiniz. Oluşan aşı yoğunlukları ne yazık ki belirli dönemlerde sistemin bu taraflarınındı kullanılmasını engelleyebiliyor.

E-Nabız çalışmama nedenleri

E-nabıza aşırı yüklenme sonucu çalışma olmuyor ve sistem çöküyor. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında bir süre beklenerek yeniden denenmesi tavsiye edilir.

E-nabız güncelleme zamanında sisteme ara verilmektedir. Böyle bir sorun ile karşılaştığınız zaman size belirtilen süre diliminde sisteme girmeye çalışmalısınız.

E-nabız aşı randevusu oluşturma zamanında yoğunluk yaşandığı zamana, yeni aşı dönemlerinde sistem kilitlenebiliyor. Böyle bir durum yaşarsanız yeniden beklemeli ve bir süre sonra gün içinde yeniden denemelisiniz.

Beklemenize rağmen e-nabız sistemi açılmıyor ise, iletişim numaralarından sorunun ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.