E-Nabiz

E-Nabız çocuk kilo değiştirme

09.01.2023
E-Nabız çocuk kilo değiştirme

E-Nabız çocuk kilo değiştirme işlemini yapmak, sistemde hesabınız üzerine tanımlı görünen çocuklarınız hakkında kilo güncellemesi yapabilirsiniz anlamına gelir. Sisteme giriş yaptığınız zaman ana sayfa üzerinde sol üst bölümde yer alan çocuklarım butonuna tıklarsınız.

E-Nabız çocuk kilo değiştirme

Ekran üzerinde yer alan profil doluluk oranını tıklamanız gerekir. Burada boy, kilo ve yaş gibi profil bilgileri yer alır. Kilo kısmının yanında kırmızı bir tik var ise, onu tıklarsınız. Çocuğunuzun mevcut kilosu girersiniz ve sistem otomatik olarak onaylar. Kırmızı tik yeşile dönüşür. Bundan sonra, çocuğunuz kilo aldığında sizin değişiklik yapmanıza izin verilmez. Aile Sağlığı merkezinde yer alan, çocuğunuza tanımlanmış ve onun takibinden sorumlu olan hemşireler, düzeni aralıklar ile çocuğunuzun kilosunu ölçerek buraya yazar.

Yani güncellemeler sağlık ocaklarından yapılır. Bazen kontrol zamanlarında telefon ile arayarak sizlere boy, kilo bilgisi sorarlar. Bazen de kontrol zamanında sizin çocuğunuzu götürmenizi ve burada boy kilo ölçümü yapılarak verilerin güncellenmesi gerektiğini belirtirler. Bu şekilde Türkiye Cumhuriyeti’nde her çocuğun takibi e-nabız üzerinden yapılır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.