E-Nabiz

Ectopix Krem Reçetesiz Satılır mı

23.10.2022
Ectopix Krem Reçetesiz Satılır mı

Ectopix krem reçetesiz alınır mı? Ectopix krem reçetesiz satılır mı? bu konuda sizler için bilgilendirme yaptık. Yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Ectopix krem ne işe mi yarıyor, bu krem alerjik ve iltihaba neden olan deri reaksiyonlarını azaltmak amacıyla kullanılmaktadır. Deride oluşan döküntü, kızarıklık, kaşıntı hissiyatı, yanma ve ödem gibi sorunları kısa sürede azaltmaktadır. Özellikle egzama tedavilerinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Enfluvir reçetesiz satılır mı

Ectopix kremin etken maddesi metilprednisolon asepona içermektedir. İçeriğinde güçlü maddeler yer almaktadır. Eczanelerden reçeteyle temin edebilirsiniz. Hamileliğin ilk 3 ayında kullanılması sakıncalı olarak görülmektedir. Kremi uygulamadan önce ilk olarak deri reaksiyonlu bölgeyi temizlemelisiniz. Ardından ince bir tabaka halinde deriye haricen uygulamalısınız. Hafif hareketlerle kremi deriye yedirmelisiniz. Kremi en fazla 12 haftaya kadar kullanmanız gerekmektedir.

Ectopix Krem SGK Karşılıyor mu

Ectopix krem SGK karşılıyor mu diye soranlar için bu kremin SGK tarafından karşılandığını belirtmemiz gerekir. Ectopix reçeteli mi sorusuna yanıtımız da evet reçete ile yazılabilir olmaktadır. Hem reçeteli şekilde hem de reçetesiz şekilde temin edilen bir ilaçtır. Dermatoloji uzmanı tarafından deri enfeksiyonlarına veya alerjik deri belirtilerinde kullanılmaktadır. Genellikle yetişkinlere reçete edilmektedir. Hamilelikte sakıncalı durumu olduğundan dolayı kullanırken doktora danışılmaktadır. 4 aydan büyük bebek ve erken çocukluk döneminde sınırlı kullanım önerilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.