E-Nabiz

Olanzapin Aile Hekimi Yazabilir mi

09.06.2022
Olanzapin Aile Hekimi Yazabilir mi

Olanzapin aile hekimi yazabilir mi diye soruyor iseniz, sizler de bu konuda hazırlamış olduğumuz içeriğe göz atın. Burada var olan çalışmalar ile birlikte sizlere doğru ve kesin bilgileri sunuyoruz. Böylelikle aile hekiminizin hangi ilacı yazıp yazmayacağını sizler de kolaylıkla belirliyor olabileceksiniz.

Olanzapin Nedir

Psikotik bozuklar, uyku düzensizlikleri, sinirsel rahatsızlıklar gibi durumların tedavisi için reçete edilen bir ilaçtır. Uzun süreli kullanım uygundur. Bu nedenle olanzapin kullanacak olan kişilere rapor çıkar. Bu rapor dahilinde belirli bir süreliğine bu ilacı kullanırlar. Anti psikotik ilaç olarak da bilinir. Ancak uyku düzensizlikleri ve uykusuzluk rahatsızlıklarına karşı daha çok reçete edilir. Bu nedenle de aile hekimine giderek, bu ilacı çevresinden duyan kişiler olanzapin reçete ettirmek isteyebilmektedir.

Neruda aile hekimi yazabilir mi

Aile Hekimi Olazapin Yazabilir mi

Olanzapin aile hekimi normal şartlarda yazamaz. Çünkü bunu uzman hekimin reçete etmesi gerekir. Ancak yazımızda bu ilacın rapor dahilinde verildiğini söylemiştik. Raporu olan kişiler, sağlık ocaklarına giderek, bu rapora istinaden aile hekimine olanzapin yazdırabilir. Bunun dışında raporu bulunmayan kişilerin uzman hekimlere görünmesinde fayda vardır. Psikiyatri servisinden randevu alarak mevcut rahatsızlığına teşhis konulması halinde, gerekli görülürse, uzman hekim bu ilacı reçete eder. Uzun soluklu kullanılması gerekiyor ise, rapor çıkarır. Hastanın mevcut raporu ile her seferinde uzman doktorun yanına gelmesine gerek yoktur. Evine yakın olan sağlık ocağına giderek aile hekiminden bu ilacı raporuna istinaden reçete etmesini talep edebilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.