E-Nabiz

MHRS ile e-nabız aynı mı

22.02.2022
MHRS ile e-nabız aynı mı

MHRS ve E-nabız en çok karıştırılan iki sistem olarak karşımıza çıkıyor. İnsanlar sık sık MHRS ve E-nabız aynı şey mi sorusunu yöneltiyor. Fakat ikisi de Sağlık Bakanlığına ait uygulamalar olsa da farklı amaçlara hizmet ediyorlar. Peki MHRS ve E-nabız aynı mı?

MHRS Nedir?

Merkezi hekim randevu sistemi hastanelerden ve sağlık ocaklarından randevu almanızı sağlayan bir sistemdir. Bu sistemden sadece randevu alabilir, randevunuzu güncelleyebilir veya aldığınız randevuyu iptal edebilirsiniz. MHRS sisteminden farklı bir işlem yapılamamaktadır.

E-nabız Nedir?

E-nabız ise Sağlık Bakanlığının geliştirdiği, gelişmiş bir sağlık uygulamasıdır. Bu uygulamadan;

  • Yazılan reçetelerinizi görüntüleyebilir, Raporlarınıza ulaşabilir, Yaptırdığınız tahlilleri görüntüleyebilir ve tahlillerinizin sonuçlarına ulaşabilir, Radyolojik görüntülemelerinizi görüntüleyebilir ve bunlara ulaşabilir, Gittiğiniz hastane ve sağlık ocağını görebilir, gittiğiniz yerde aldığınız hizmeti puanlayabilir, Aile hekiminizi görebilir ve değiştirebilir, Alerjilerinizi, hastalıklarınızı, kullandığınız ilaçları görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanında E-nabız üzerinden konumunuza en yakın hastane ve nöbetçi eczane bilgisine ulaşabilirsiniz. Covid-19’a yakalandıysanız idari izin raporu alabilirsiniz. E-nabız komple bir sağlık hizmetidir. Sağlığınız ile ilgili tüm verilere bu sistem üzerinden ulaşabilirsiniz. Sağlığınız ile ilgili yaptığınız tüm tahlil ve testleri sistem üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Bunların yanında yaşınızı, boyunuzu ve kilonuzu girerek sağlık takibinizi de yapabilirsiniz. Sistem üzerinden vücut kitle indeksinize ve kardiyovasküler hastalık riskinize de ulaşabilirsiniz.

MHRS ve E-nabız Farkı Nedir?

MHRS sadece randevularınız ile ilgili işlemleri yapabileceğiniz bir sistem iken e-nabız tüm sağlık işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir sistemdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.