E-Nabiz

Nurofen Reçetesiz Alınır mı

28.12.2022
Nurofen Reçetesiz Alınır mı
Nurofen MuadiliDolorin Cold, Coldaway Cold, Apireks Cold
Nurofen Fiyat 202322.71
Barkod Numarası8690570120028
Reçete RengiBeyaz reçete ile satılmaktadır

Nurofen reçetesiz alınır mı sorusuna cevap vermek için oluşturduğumuz bu yazımıza Nurofen ilacı hakkında bilgi vererek başlamaktayız. Nurofen tablet şeklinde olup bir pakette 200 mg 12 tabletten oluşan bir ambalaja sahiptir. Etken maddesi ibuprofen ve kodein fosfat hemihidrattır. Nurofen, burun tıkanıklığı, migren, romatizmaya bağlı ağrılar, sırt ağrısı, kas ağrısı, adet ağrısı, sinüzit, soğuk algınlığı, çeşitli vücut ağrıları ve baş ağrısı gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Nurofen reçeteli mi sorusu da oldukça sık akıllara gelmektedir.

Rileptid reçetesiz alınır mı

Nurofen reçeteli mi sorusunun yanıtı kısaca evet olacaktır. İlacın 3 günden fazla kullanılmaması gerektiği özellikle dikkat edilmesi gereken noktadır. İlaç ağızdan bol su ile birlikte alınmalıdır. 14 yaşın altındaki bireylerde kullanılmamalıdır. Ciltte döküntü, kızarıklık, kaşıntı, ateş, şişkinlik, kanlı dışkı, nefes darlığı gibi yan etkiler çok ciddi yan etkilerdir ve görülmesi durumunda derhal ilacın kullanımı bırakılıp en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Nurofen Reçetesiz Satılır mı

Nurofen reçeteli satılır mı sorusunun en kısa yanıtı evet olacaktır. Nurofen eczaneden alınır mı sorusu da çok sık sorulmakta ve yanıtı da evet olmaktadır. Nurofen ilacı hem reçeteli hem de reçetesiz satılabilmektedir. Her ilaç gibi Nurofen ilacı da hekim önerisi ile kontrol altında kullanılmalıdır. İlacın etken maddesine karşı bir alerji söz konusu ise mutlaka hekime bilgi verilmelidir. Nurofen reçeteli olarak alınabilir. Nurofen ilacının satış fiyatı 22.71 TL şeklindedir.

Nurofen Reçetesiz Alınır mı
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.