E-Nabiz

E Nabız Dilekçe Örneği

12.04.2022
E Nabız Dilekçe Örneği

E-Nabız günümüzde gelişen teknoloji sayesinde en yaygın olarak kullanılan sağlık alanında hizmet veren ücretsiz bir uygulamadır. Uygulama içerisinde hastane içi ve hastane dışı (randevu, tahlil sonucu, reçete, eczane, sağlık ocağı vs.) tüm sağlık bilgilerinizi içerisinde barındıran ve bunları sürekli güncelleyen gizlilik ilkesinde saklayan sürekli de güncellenen bir uygulamadır.

E-Nabız uygulamasını kullanmaya başlamak için e-devlet şifreniz ile aktif olarak kullanılan bir cep telefonu numarası gerekmektedir. Yani telefon numaranız ve e-devlet şifreniz ile e nabız uygulamasına kayıt olup kullanabilirsiniz. Uygulamaya ilk girişte vereceğiniz kişisel bilgilerinizi istediğiniz zaman güncelleyebilir değiştirebilirsiniz. Bunların dışında uygulama içerisinde göreceğiniz röntgen sonucu, tahlil sonucu, Randevu geçmişi, tanı teşhis tedavi işlemleri gibi durumlarda yanlışlık veya eksiklik olma durumunda uygulama içerisinde bunları silemiyorsunuz. Bu tip durumlarda uygulama içerisinde sadece gizleme seçeneği ile gizleyebilirsiniz.

Ancak bu tür yanlışları bu şekilde uygulamada görünmemesi yeterli olacak diye düşünmemek yanlısı düzeltmek daha uygun olacaktır. Bunun için e nabız tanı sildirme dilekçesi vermeniz gerekmektedir. Herhangi bir yanlış tanı veya size ait olmayan bir tanı sonucunda bunu sildirmek veya düzeltmek için bahsedildiği gibi dilekçe vermeniz gerekecektir. Bu dilekçeyi en yakın sağlık müdürlüğüne giderek dilekçe kağıdı alıp uygun şekilde doldurduktan sonra dilekçeyi teslim edebilir ve sorunun düzeltilmesini bekleyebilirsiniz. Ortalama üç iş gününde size yanıt verilecektir. Yanıtın gelmesi için girdiğiniz bilgileri çok iyi kontrol etmeli ve dönüş adresini de vermeniz gerekmektedir. Dilekçe de hata olması durumunda herhangi bir sonuç alamazsınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.