E-Nabiz

Sağlık Bakanlığı tanı sildirme dilekçe örneği

08.02.2022
Sağlık Bakanlığı tanı sildirme dilekçe örneği

Dilekçe günlük hayatımızda karşılaştığımız herhangi bir dilek, istek ve şikayetleriniz için herhangi bir ilgili kurum , kuruluş veya makama yazılan özel kurallar barındıran ve resmi olarak işlem gören yazılardır.

Sağlık Bakanlığı tanı sildirme dilekçe örneği

İl sağlık müdürlüğüne yazılan dilekçelerin birçoğu E-Nabız uygulamasından kaynaklanmaktadır. E-Nabız uygulaması içerisinde karşılaştığınız birçok problemi uygulama içinden de halledebilirsiniz. Örneğin yanlış tanı ve teşhis gibi durumlarda uygulama üzerinde görmek istemiyorsanız uygulama içerisinde bunu kaldırabilirsiniz. Eğer durumu il sağlık müdürlüğüne bildirmek istiyorsanız burada dilekçe yazmak zorunda kalırsınız. Dilekçe için en yakın sağlık müdürlüğüne gidebilir dilekçe yazma isteğinizi beyan edebilirsiniz. Size verilen kağıdı uygun şekilde doldurup yetkili kişilere teslim ederek dilekçe sonucunuzu beklemelisiniz. Tabii ki dilekçe için uyulması gereken bazı kurallar vardır bunları şu şekilde yapmalısınız.

  • Dilekçenizi beyaz bir A4 kağıdına arka sayfaya taşmayacak şekilde (gerekirse ek kağıt kullanmalısınız) siyah bir tükenmez kalem ile yazmalısınız.
  • Giriş, gelişme, sonuç bölümlerine dikkat etmeli girişi kısa tutup gelişme bölümünde konuyu anlatıp, kısa bir sonuç bölümü ile de dilekçenizi bitirebilirsiniz.
  • Yazının sonuna ad soyad adres bilgilerinizi eklemeyi ve kesinlikle imza atmayı unutmamalısınız.
  • Bu gibi detaylara dikkat ettikten sonra ilgili kurumun adını da başlıkta belirtip dilekçenizi teslim edebilirsiniz. Tanı sildirme dilekçesini şu şekilde yazabilirsiniz.

İl Sağlık Müdürlüğüne

….. isimli hastanede …. tarihinde yaptırdığım hastane randevusundan sonra hakkımda çıkan “teşhis” hakkında yanlışlık olduğunu düşünüyorum ve bu teşhisin E-Nabız ve hastane geçmişi bilgilerimden silinmesini talep ediyorum.

Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

Ad-Soyadı

Adres

İmza

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.