E-Nabiz

Tamol Reçetesiz Satılır mı

07.12.2022
Tamol Reçetesiz Satılır mı

20 tabletlik ambalaj halinde satılan bu ilacın ateş, öksürük, ağrı ve burun akıntısı gibi şikayetlerde kullanıldığı bilinmekte. Fakat bazı durumlarda ilacın kullanılması önerilmemektedir. Sara yani epilepsi hastalıklarında, yüksek tansiyon rahatsızlığına sahip olan kişilerde, depresyon içerisindeki kişilerde, ağır böbrek rahatsızlığında olan kişilerde kullanılması ciddi sorunlar teşkil edebilecektir.

Bunun için bu tür durumlarda doktorunuza rahatsızlıklarınızı söylemeniz fayda sağlayacaktır. Peki Tamol reçetesiz satılır mı? Tamol reçetesiz satılmayan bir ilaçtır. Farklı rahatsızlıkları olan kişilerde ciddi sorunlar ortaya çıkarabileceği için kesinlikle doktor kontrolü ile verilmesi gereken ilaçlar içerisinde yer alıyor. Tamol reçeteli mi sorusuna baktığımızda da ilacın reçete ile temini sağlanmaktadır.

Tamol Reçetesiz Alınır mı

İlacın genel olarak günde 3 kez 1 tablet olarak alınması doktorlar tarafından önerilmektedir. Prospektüsünü iyi bir şekilde incelemek de önem taşıyor. Doktorun önermediği dozlarda kullanımını arttırmamalısınız. Tamol reçetesiz alınır mı sorusu merak edilenlerden birisi. Bu ilaç reçetesiz olarak alınamayacaktır.

Tadalafil reçetesiz satılır mı

Yine bir diğer merak edilen sorulardan birisi Tamol eczaneden alınır mı sorusu. Doktor tarafından reçete ile verilecek olan bu ilacı eczaneden satın alabilirsiniz. Tamol’un kullanımından sonra farklı yan etkiler de meydana gelebilecektir. Bu yan etkiler kaşıntı, solunum güçlüğü, cilt döküntüsü, kızarıklık ve ödemdir. İlaç kullanımından sonra yan etkiler görülürse en yakın sağlık kuruluşundan yardım istemeniz daha faydalı olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.