E-Nabiz

Concerta Reçetesiz Satılır mı

04.09.2022
Concerta Reçetesiz Satılır mı

Hiperaktivite bozukluğu ve dikkat eksikliği tedavisinde kullanılmakta olan bir ilaç olan Concerta’nın hem çocuklar hem de yetişkinlerdeki etkinliği, yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Concerta, 6 ile 17 yaş arasındaki çocuklar ve 18 ile 65 yaş arasındaki yetişkinler tarafından kullanılabilmektedir. Bu ilacı kullanmak isteyenler Concerta 27 mg reçetesiz satılır mı Concerta reçetesiz alınır mı? Concerta aç mı tok mu? şeklinde araştırmalar yapmaktadır. Bu sorulara yazımızın ilerleyen kısımlarında cevap bulabilirsiniz.

Dikkat dağınıklığı yaşayan ve göz teması kuramayan, odaklanmakta güçlük çeken, çabuk bunalıp yaptığı işi uzun süre devam ettiremeyen, ayrıntıları atlayıp her şeyi unutan, karşısındaki kişiyi dinlemekte zorluk çeken, çok basit komutları bile aklında tutamayan, çok fazla hiperaktif olan öyle ki oturur vaziyette bile sürekli el ve ayaklarını hareket ettiren, karşısındaki kişinin sözünü sürekli kesen, kelimeleri hatalı söyleyip cümleleri bağlamakta zorluk çeken tüm hastalar için Concerta reçete edilmektedir. Söz konusu ilaç, beynin aktif olmayan bölümlerini aktifleştirerek dikkat süresini artırmakta, odaklanmaya yardımcı olarak dürtüsel hareketlerin azaltılmasına yardımcı olmaktadır.

Colefor reçetesiz satılır mı

Concerta doktor kontrolünde ve kırmızı reçete ile alınabilen bir ilaç olduğundan reçetesiz satılması mümkün değildir.

Concerta Aç Karna mı Tok Karna mı

Genel kullanım şekli, günde 1 kere yiyeceklerle birlikte ya da tek başına ağız yoluyla içilmesidir. Günlük bir dozun genelde sabahları alınması ve her gün aynı saatte içilmesine özen gösterilmesi daha etkili sonuç vermektedir. Tercih eden hastalar Concerta’yı aç karnına da kullanabilmektedir. Ancak alkol ilacın yan etkilerini arttırabileceğinden dolayı birlikte alınması tavsiye edilmemektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.