E-Nabiz

E-Devlet üzerinden E-Nabız’a nasıl girilir?

10.01.2023
E-Devlet üzerinden E-Nabız’a nasıl girilir?

E-devlet üzerinden e-nabıza nasıl girilir, e-nabız sistemi; vatandaşların tüm sağlık kurumlarından toplanan sağlık verilerine kolayca ulaşabildiği bir sistemdir. Tetkik, tahlil ve muayene gibi tüm sağlık verileri ile sağlık öyküsü eksiksiz bir şekilde sistemde yer alır. Sistem üzerinden sağlık bilgilerinizi kolaylıkla yönetebilirsiniz. Son derece kolay bir sistem olan e-nabız sistemine e-devlet üzerinden de giriş yapabilirsiniz.

E-Devlet üzerinden E-Nabız’a nasıl girilir?

E-nabız uygulamasında üyeliği olmayan vatandaşlar e-devlet üzerinden e-nabıza nasıl girilir konusunu merak etmektedir. E-devlet kapısı üzerinden öncelikle TC kimlik numaranız ile birlikte şifreniz ya da mobil imzanız ile sisteme girmelisiniz.

Giriş yaptığınızda profil bilgilerinizi oluşturacağınız sayfada kullanım şartları vardır. Profilinizi oluşturduğunuz aşamada kullanım şartları arasında yer alan “e-Nabız kullanım şartlarını okudum” ibaresini işaretlemelisiniz. Daha sonrasında karşınıza gelecek profil ayarları ekranındaki bilgileri doldurduğunuzda telefonunuza gelen tek kullanım şifre ile e-nabız girişine onay vermiş olursunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.