E-Nabiz

Avelox aile hekimi yazabilir mi

30.03.2022
Avelox aile hekimi yazabilir mi

Avelox aile hekimi yazabilir mi konusunda sizler de yazımızdan yararlanabilirsiniz. Burada güvenilir ve doğru bilgileri güncel halde bulabilirsiniz.

Avelox nedir ve ne için kullanılır?

Avelox kronik bronşit rahatsızlığında, sinüzit ya da iltihaplı üst solunum yolu hastalıklarında kullanılmaktadır. Kadın üreme organ rahim ağzı ve rahim içi oluşabilecek mikroba bağlı hastalıkların tedavisi için kullanılmaktadır. Diyabet hastalığının neden olduğu ayak ve el yaralarındaki enfeksiyonları geçirmek amacı ile kullanılır. Genel itibari ile vücut içinde var olan apse ya da enfeksiyona balı hastalıklarda bu enfeksiyonları yani mikropları yok etmek amacı ile kullanılan bit tablettir. Peki Avelox aile hekimi yazabilir mi?

Avelox aile hekimi yazabilir mi?

Avelox aile hekimi yazdırabilir miyim diye merak ediyorsanız bunu belirtmemiz gerekir. Bu ilaç görme bozukluğu ya da uzun süreli kullanıma bağlı böbrek hastalığı gibi yana etkileri vardır. Nadir de olsa bu yan etkiler yazmaktadır. Bunun sonucunda ilgili ilaç için çeşitli tetkiklerim yapılması gerekir. Kap ağrısı çeken ya da EKG bulgularına rastlamamış olan kişilere ilaç reçete edilmez. Aile hekimi tarafından da reçete edilmesi uygun değildir. Reçetesiz şekilde eczanelerde satılan bir ilaç değildir. Bu ilacı yalnızca uzman hekimler reçete etmektedir. Rapora bağlı yazılan bir ilaç değildir. Sadece mevcut hastalığın tedavi edilmesi için kullanılır uzun süreli kullanıma gerek yoktur. Tedavi süresini hekim ve eczacınız reçeteye uygun nitelikte belirleyecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.