E-Nabiz

Aile Hekimliği Mesai Saatleri Çizelgesi

26.01.2022
Aile Hekimliği Mesai Saatleri Çizelgesi

Aile hekimleri hastanelerden önce hastaya tanı koyabilen veyahut tedaviye başlayabilen ilk görevlilerdir. Aile hekimi sağlık ocağında vatandaşa teşhis koyabilir ve doğru tedavi yöntemi ile birlikte hastayı iyileştirici etkiye sokar.

Aile Hekimliği Mesai Saatleri Çizelgesi

Sağlık ocaklarında en az hastaneler kadar tıbbi ekipmanlar mevcuttur. Sağlık ocaklarında hemşireler, ebeler ve aile hekimleri bulunur. Her vatandaşın bağlı bulunduğu ikametine göre sağlık ocaklarında Aile Hekimleri bulunur. Ancak aile hekimlerinin ve sağlık ocaklarının çalışma saatleri ve çalışma programları mevcuttur.

Sağlık ocakları ülkemiz genelinde 08.00-12.30 arası öğle tatilinden sonra 13.30-17.00 arasında hizmet vermektedir. Sağlık ocakları cumartesi ve Pazar olmak üzere kapalı olup hizmet vermemektedir. Ancak sağlık ocaklarının çalışma saatleri corona virüs vaka sayılarına göre değişkenlik göstermektedir.

Tatil, seyahat vb. konulardan ötürü başka bir il de bir süre ikamet etmek isteyen vatandaşlar, en yakın sağlık ocağında bulunan aile hekiminden misafir hasta uygulaması kapsamında aile hekimlerine muayene olabilirler.

Dilerseniz aile hekiminizi her ayın 5’ive 21’inden sonraki ayın 5’ine kadar olan aile hekimi değişiklik talebi ise sonra ki ayın 5’inde saat 23:59’da gerçekleştirilmektedir. Vatandaşlarımız 3 ay içinde en fazla 1 defa aile hekimi değişiklik talebinde bulunabilir. Aile hekiminin 4.000’den fazla hastası varsa bu aile hekimine geçiş yapamazsınız. Dilerseniz Toplum Sağlığı Merkezinden İlçe Sağlık Müdürlüğüne yazılı talepte de bulunabilirsiniz.

Vatandaşlarımız acil durumlar dışında kendi aile hekimlerine muayene olmalıdırlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.