E-Nabiz

Duxet Aile Hekimi Yazabilir mi

28.05.2022
Duxet Aile Hekimi Yazabilir mi

30mg ve 60mg’lık duxet antidepresanlar grubundan bir ilaçtır. Depresyona neden olan kimyasalları etkileyen ilaç 28’lik kapsül ambalajlar ile piyasaya sürülmüştür. Depresyon, sürekli endişe ve gerginlik haliyle belirgin genel anksiyete bozukluğunda, yaşam kalitesini ciddi anlamda bozan tükenmişlik sendromu, kronik yorgunluk sendromu, şeker hastalığına bağlı sinirlerin hasar gördüğü nörapatik ağrıların tedavisinde kullanılan normal reçeteli bir ilaçtır.

Duxet 30-60 mg nasıl kullanılır

Duxet öğün aralığında, bir bardak suyla, doktor tavsiyesine uygun olarak alınmalıdır. İlacın dozajına uygun şekilde ve düzenli kullanılması durumunda, hastanın kendini iyi hissetmesi birkaç haftayı bulabilmektedir.

Önerilen doz günde iki kapsül (30mg) veya bir kez 60 mg’lık kapsüldür. Normalde 18 yaş altındaki gençler ve çocuklar için duxet kullanılması önerilmez. Unutulan ve kullanılmayan duxet dozu sonraki dozla birleştirilerek asla kullanılmamalıdır.

Duxet 30 mg Aile Hekimi Yazabilir mi

Ülkemizin coğrafi koşullarının farklı olması nedeniyle hastanın her daim doktora erişimi mümkün olmayabilir. Bu nedenle; hastalığın tedavisinin aksamaması için, uzman doktor raporunun olduğu hallerde aile hekimine psikiyatri ilaçlarını yazma hakkı verilmiştir. Uzman doktor antidepresan kullanımına gerek görüyorsa ve hastanın ilaç kullanımı 3 aydan daha uzun süre sürmeyecekse, uzman doktor raporunun görülmesi şartıyla, aile hekimi psikiyatri ilaçlarını reçete edebilir.

Raporlu psikiyatri ilaçları aile hekimi yazabilir mi

Duxet nöroloji uzmanlığı olan hekimler tarafından yazılan bir ilaçtır. Nöroloji hekimi hasta için rapor düzenlediğinde, rapor görülerek aile hekimleri tarafından da yazılabilen ilaçlar kategorisindedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.