E-Nabiz

Bilaxten Antibiyotik mi

12.01.2023
Bilaxten Antibiyotik mi
Bilaxten muadiliAlerex
Bilaxten reçetesiz fiyatı40.92 TL
Barkod numarası8699832010046
Bilaxten endikasyonlarıSaman nezlesi(alerjik nezle)’nin tedavisinde endikedir

Bilaxten bir çok kişi tarafından sıklıkla araştırılan bir ilaçtır. İnsanlar haliyle içtikleri ilacın ne olduğunu merak ediyor. Hal böyle olunca hastaların birçoğu Bilaxten 20 mg antibiyotik mi değil mi öğrenmek istiyor. Bunu hemen açıklayalım. Bilaxten bir antihistaminik ilaçtır, antibiyotik değildir. Histamin, vücudun alerjik reaksiyonlarına neden olan bir kimyasaldır sadece.

Bilaxten, beyaz reçete ile temin edilen bir ilaçtır ve alerji tedavisinde kullanılmaktadır. Reçetesiz satılamaz. Bilaxten eczane fiyatı ise 40.92 TL’dir.

Bilaxten Kullananlar

Bilaxten kullananlar olası yan etkilerine mutlaka dikkat etmelidir. Olası bir yan etkide hemen bir sağlık kuruluşuna başvurmakta yarar vardır. Peki, Bilaxten ne için kullanılır? İsterseniz biraz da bundan bahsedelim ve yazımızı burada noktalayalım. Bilaxten, antihistaminik bir etken madde içeren bir ilaçtır ve beyaz, oval, bikonveks ve çentikli tablet formunda mevcuttur. Blister ambalajlar içerisinde 10, 20, 30, 40 ve 50 tabletlik olarak paketlenmiştir. Bilaxten, özellikle saman nezlesi (kaşınma, burun akıntısı ve tıkanıklığı, hapşırma, gözlerdeki kızarma ve sulanma) ve alerjik riniti olan formların tedavisinde kullanılır. Ayrıca kurdeşen ve ürtiker gibi kaşıntılı deri döküntülerinin tedavisinde de uygulanabilir.

Bunların yanında cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların tedavisinde kullanılır. Özellikle Chlamydia trachomatis enfeksiyonlarının tedavisinde etkilidir. Aynı zamanda, üst solunum yolları enfeksiyonları, bazı deri enfeksiyonları ve faranjit (bademcik iltihabı) gibi diğer enfeksiyonların tedavisinde de kullanılabilir. Bilaxten şurup veya tablet olarak alınabilir ve doktor reçetesi ile eczaneye satılır. Tedavinin süresi ve dozu, enfeksiyonun cinsine ve şiddetine göre değişebilir ve doktorunuz tarafından belirlenir. Tedavi süresince, düzenli ve doğru dozda alınması önemlidir.

Diğer yazılarım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.