E-Nabiz

Telefon ile aile hekiminden randevu alma

17.01.2022
Telefon ile aile hekiminden randevu alma

Telefon ile aile hekiminden randevu alma, aile hekiminden telefonla randevu alma ve telefon ile alınan randevuyu iptal etme gibi sorular hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Aile hekimliğine randevusuz gidebilsek de hem işlemlerimizin daha hızlı gerçekleşmesi hem de aile sağlığı merkezinde yoğunluk yaşanmaması için randevu almamız büyük önem taşımaktadır. Aile hekimliğinden randevu almak için iki temel yöntem vardır. Bunlardan birisi internet üzerinden (Sağlık bakanlığının MHRS sistemi üzerinden) randevu almak diğeri ise telefon ile arayarak randevuyu almaktadır.

Telefon ile Aile Hekiminden Randevu Almak

Aile hekimimizden telefonla arayarak randevu almak için ALO 182 numarasını aramalıyız. 182’yi aradıktan sonra çıkan seçeneklerden randevu almayı seçmeliyiz. İşlemi seçtikten sonra zaten karşımıza bir temsilci çıkacaktır. Daha sonrasında çıkan kişiye aile hekimimizden randevu almak istediğimizi belirterek kolaylıkla randevumuzu alabiliriz. Bizden güvenlik önemli olarak birkaç bilgi sorulabilir. Bu bilgileri güvenle verebilirsiniz. ALO 182 numarası ile randevu alma işlemi için ekstra bir çaba harcamamıza gerek yoktur. Sadece sorulan sorulara cevap vermeniz yeterlidir.

Telefon ile Alınan Randevuyu İptal Etme

İnsanların en çok sorduğu sorulardan birisi de ALO 182 ile aldığım randevuyu nasıl iptal edebilirim oluyor. Bunun için ister tekrar ALO 182’yi arayıp randevunuzu iptal edebilirsiniz isterseniz de yine internet üzerinden MHRS sistemine girip mevcut randevunuzu iptal edebilirsiniz. Eğer randevunuza gitmeyecekseniz iptal etmeniz önemlidir. Bu hem ileride ceza almamanız ve randevu alırken sorun yaşamamanız için hem de aile sağlığı merkezine gitme ihtiyacı olan kişilere engel olmamak için önemlidir. Mutlaka aldığınız randevuya gitmeyecekseniz iptal etmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.