E-Nabiz

E Nabız POMEM belgesi nasıl alınır?

23.12.2021
E Nabız POMEM belgesi nasıl alınır?

Ülkemizde geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan e nabız hem vatandaşların hem de hekimlerin ve kurumların işini kolaylaştırmaktadır.

E Nabızdan POMEM Kontrolü

Vatandaşların geçmişte ziyaret etmiş olduğu hastanelerde yaptırmış olduğu tahliller, taramalar, radyolojik görüntüler, randevular hepsi tek bir çatı altında bulunuyor. Örneğin yaptırmış olduğunuz bir tahlili geçmiş tahlillerinizle kıyaslayabilir grafiksel ve sayısal olarak karşılaştırma yapabilirsiniz.

Hekimler yaptırmış olduğunuz tahlilleri onaylayıp sisteme yüklemesi için ilgili birimlere aktarıyorlar. Bu raporlar için artık tekrar tekrar hastaneye gitmenize gerek kalmıyor, e nabız üzerinden tüm bu bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

E Nabızdan POMEM Kontrolü
E Nabızdan POMEM Kontrolü

E Nabız POMEM belgesi nasıl alınır?

Öncelikle POMEM başvurularında e nabız ve e devleti başvuru yapacak kişilerin aktifleştirmesi isteniyor. Hematoloji, gastroenteroloji, kardiyoloji, nefroloji, endokrinoloji, enfeksiyon, romatoloji ve immünoloji gibi hastalıklar yönünden mevcut bulunan vücutta sistem veya fonksiyonları bozmayan tedaviye ihtiyaç duyulmayan, herhangi bir operasyon vs. geçirmemiş insanlar POMEM öğrenciliğine kabul edilirler.

POMEM Genel Sağlık Raporu için doktorlar Emniyet Teşkilatının Yönetmeliğine göre sağlam veya değil yazıyorlar.

Dahiliye Polikliniği, Göz Polikliniği, KBB Polikliniği, Kardiyoloji Polikliniği, Üroloji Polikliniği, Nöroloji Polikliniği, Psikiyatri Polikliniği, Göğüs Polikliniği, Diş Polikliniği ve Cildiye Polikliniğine muayene olup gerekli testleri yaptırıyorsunuz. POMEM Sağlık Raporu gerekli testleri tamamlandıktan sonra hastane heyetine sunuluyor, heyetten geçen rapor Emniyet Genel Müdürlüğü Sağlık Daire Başkanlığına gönderiliyor oradan gelen kararlar ile rapor onaylanıyor.

E nabız üzerinden raporlarınıza ulaşabiliyorsunuz. T.C kimlik numaranız ev şifrenizle sisteme giriş yaptığınız takdirde e nabız sistemi ana sayfası sizi karşılıyor. Sayfanın altında yer alan raporlarım sekmesinden raporlarınıza ulaşabilir ve bu raporları indirebilirsiniz. Ayrıca diğer polikliniklerde yaptırmış olduğunuz tahlil sonuçlarına ve testlere de tahlillerim bölümünden ulaşabiliyorsunuz.

POMEM tüm bu bilgilere ulaşmak için e nabız ve e devletinizi aktif tutmanızı öneriyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.